Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja a degumnak?

Elbie kérdése:

Mi a baja a degumnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, pár hete hogy nálam van a Deego névre hallgató kölyök degu, és ma reggel mikor kivettem a ketrecéből hogy megsimogassam megharapott, de előtte sose csinált ilyet, aztán délután mikor hazaértem, megint kivettem, hogy járkáljon kicsit, és mindent meg akart harapni, az ujjaimat szétharapdálta, az ágyneművel és a nadrágommal is próbálkozott. Még csak azt sem lehet mondani hogy nem kap enni rendesen, mert etetem én elégszer. Olvastam egy oldalon, hogy akkor is haraphatnak ha megérzik egy másik degu szagát a kezemen, nos nekem van egy panda egerem mellette, és most őt fogtam meg mielőtt Deegohoz nyúltam volna, de ha ez zavarta volna akkor miért kezdte volna el harapdálni az ágyneműt meg a nadrágomat? Nem szeretném hogy így folytatódjon, hiszen nagyon szeretem, de így nem is tudom megfogni....segítsetek, mi baja lehet? Mit csináljak vele? Előre is köszönöm!

2014. okt. 14. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért rágcsáló mert mindent meg rágcsál! Az hogy az ujjad mért harapta meg annak is ezer oka lehet, de valószínű akkor azért mert érezte a másik rágcsáló szagát, ha nem akkor azért mert rá jött az 5 perc.. Róluk nincs feljegyzés, főleg ami a háziasítást" szokást illeti.
2014. okt. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

- Lehet, hogy túl hirtelen mozdulatokat teszel, vagy nem fogod elég finoman.

- Az is lehet, hogy egyszerűen csak nincs még hozzádszokva, több idő kell neki, vagy több törődés.

- Az is lehet, hogy pont nem bújós fajta.

- Az is lehet, hogy kellene mellé egy (mindenképp) hasonló nemű, nagyjából hasonló életkorú társ, akivel össze tud bújni. Állandóan egyedül nagyon stresszes nekik, ezt egy ember nem tudja pótolni.

- De az is lehet, hogy a másik állatkád szagát érzi rajtad. Moss kezet, mielőtt deguzol.


Egyébként van szénája, és fája, vagy valamilyen ág (pl. tölgyfa, akác stb) amin koptathatja a fogait? Az nagyon fontos.

2014. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!