Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a baja a degumnak?

Lotti2001 kérdése:

Mi lehet a baja a degumnak?

Figyelt kérdés
Felnőtt nőstény deguról van szó és mikor hazajöttem suliból nem csinált semmit csak egy helyben gubbasztott! tegnap még semmi baja sem volt de most? nem nagyon akar enni mozogni! néha néha bekap egy falatot de semmi több! meg egy nagyon picit hidegnek érzem de ha simogatom akkor úgymond erősebbnek látom de csak akkor amikor simogatom!! mi lehet vele? ezek az utolsó órái vagy van valami amit kezdhetek vele?

2014. máj. 5. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy minél előbb vidd el orvoshoz. Sajnos akármit írnánk, csak az időt húzzuk, és ha komoly a baj, talán későn kerül dokihoz. Attól se félj, hogy drága lenne, egy ilyen kis állat kezelése jóval olcsóbb. Legalábbis én az állatorvosnál legutóbb 500 forintot fizettem egy injekcióért.

Mit szoktál neki enni adni?

Van előtte mindig friss víz (lehetőleg golyós itatóból) és széna? Megehetett valamit, amitől fájhat a hasa? Nincs felpuffadva?

Nem tudom, tudod-e, hogy a deguk nem kaphatnak magas cukortartalmú ételeket (pl. aszalt vagy friss gyümölcsök, csoki). Nem lehet, hogy hozzáfért ilyesmihez?

Az a baj, hogy így látatlanba, főleg hogy nem vagyunk szakemberek, nem tudunk segíteni.

2014. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát volt golyós itatólyuk de mindet kirágták és mindíg van friss víz! hát az uborkát paprikát répát szeretik meg szoktam adni almát is most legutóbb petrezselymet adtam nekik imádták! nincsen felpuffadva sem!
2014. máj. 5. 20:50
 3/6 A kérdező kommentje:
most nyáron lesznek velem 3 éve de semmi ilyesmit nem tapasztaltam még náluk pedir ugyan úgy csinálok mindent! :(
2014. máj. 5. 20:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Orvos nélkül csak találgatni tudunk, azzal pedig hidd el, nem segítünk rajta. A degu, ha beteg, gubbaszt, tehát kivizsgálásra van szüksége a pontos diagnózishoz. Otthon nem tudsz érte tenni semmit. Ő nem tud elmenni orvoshoz, csak te gondoskodhatsz róla, hogy szakemberhez kerüljön, lehetőleg mielőbb. A rágcsálóknak gyors az anyagcseréjük, ha 24 óráig nem eszik, elpusztulhat. A golyós itatóból kell itatni, úgy higiénikus, tálkából csak kiborogatja és a vizes bundája miatt könnyen megfázhat. Így nem rágják szét: [link] Nem győztem venni, szóvasl leszokattam őket a rágásról. Amíg nem kerül dokihoz a degu, melegen kellene tartani. Zoknit vagy sapkát betenni, ha hagyja, akkor betakarni.
2014. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ha el is akartam volna vinni orvoshoz .... Már túl késő lenne :( reggelre meghalt
2014. máj. 6. 13:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves Lotti. Remélem az esetből tanulva legközelebb azonnal orvoshoz viszed az állatkádat. Lehet, hogy még nem lett volna késő, ha nem egy el egy nap amíg feltetted itt a kérdést.
2014. máj. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!