Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a tengerimalaco...

Mit kell tudni a tengerimalacokról?

Figyelt kérdés
A barátnőm nem tudja megtartani a tengeri malacát,ezért én fogadom be de még nem volt soha ezelőtt tengeri malacom.
2010. febr. 1. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha fiú t.malac akkor büdös , takarítani kell 2 naponta. Ha fiú meg lány van együtt akkor biztos a szaporulat.
2010. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretik ha simogatják őket, főleg a orrukat. Imádják a sárgarépát, karalábét, rágcsálni. Naponta kell alóluk tisztítani az almot, nekünk faforgácsunk volt. Arra vigyázz ha elengeded a lakásban, nem biztos hogy megtalálod, nagyon el tud bújni, főleg a szekrény mögé. Imádtam őket, ha már befordultam a kapun,hallottam bent visonganak, vártak haza. Mikor benyitottam, akkor volt a finis visítás. Ja és én nagy üveg akváriumban tartottam, mert abból nem tud kimászni. 3 évet éltek Kuszi és Csiki volt a nevük.
2010. febr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]

Ezeken az oldalakon mindent megtalálsz!

De pár dolgot leírok: zöldséget-gyümölcsöt adj neki, mindent megeszik szinte, DE! K-betűseket (káposzta, krumpli, karalábé stb) NE adj neki!! Vize mindig legyen, jó ha van önitatója, de sima tálkába (amit nem borít fel) is rakhatsz vizet. Magokat is adhatsz neki, de nem sokat, ő nem magevő első sorban, bár az enyém szereti.

Enyémnek mindig van szárított kenyér v. zsömle, hogy koptassa a fogait.

Kb. 7-8 évig élnek. Elég sokat kell foglalkozni vele, mert társas lény. Legjobb, ha van egy társ neki (de vigyázz, fiú-fiú párosítást kerüld!), ha nincs rá lehetőséged, akkor vedd ki minden nap gyakran simizd meg, engedd le a szobában a földre hadd futkározzon:) Bizonyos időközönként le kell vágni körömcsipesszel a körmeit,mert ő nem tudja koptatni. Meg is fürdetheted, főleg a hosszúszőrűeknek van rá szükségük. Még annyit - bár ezt gondolom tudod -, hogy forgácsot rakj alá.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem segítettem. Nézd meg a fentebb linkelt oldalakat, ha még kíváncsi vagy valamire, mert ott minden le van írva! Meg gondolom, a barátnőd is tud információkkal szolgálni.

2010. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

19.33as vok még mindig.

jaja enyém is visít, ha meghallja a mozgolódást, akár reggel mikor felkelünk, akár amikor hazajövünk. Elég hangos. És fiú, de nem kell naponta cserélni a forgácsot. 4-5 napig is bőven kibírja és nem büdös!!

2010. febr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen minden kommentálónak ^^
2010. febr. 1. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Az elsőnek ne köszönd... A gemon.ro tényleg nagyon jó!
2010. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

hát nekem is volt :D lány ugy hivták h Piri *-*

nagyon aranyos :D

inteligens volt :D én tudtam tanitani :)

de már sajnos nem él :( :|

2010. febr. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! AMit az előzők leírtak nagyon jók voltak csak két dologban hibáztak: 1.: fiú-fiú párosítás nagyon is jó, nagyon jól kijönnek, csak azt figyeld, hogy az egyik legalább fél évvel fiatalabb legyen a másiknál...persze csak ha veszel hozzá társat! Ez igaz a lány-lány duóra is! Ne szaporíts, nagyon sok árva kismalac van apiacon, akik nem kellenek senkinek és meggazdagodni sem lehet az árulásukból, valamint az ellést követő időszak is bonyolult....a gemon.ro-n elolvashatod miért is!!!!

2.: Ne száraz kenyeret vagy zsemlét adj nekik, ez emberi gyomornak való. Ők SZÉNÁT használnak fogkoptatásra. Nem kellenek fogkoptató kövek és hasonló dolgok, mert ezzekel is csak felesleges anyagokat (akár károssakat is) jutathatsz a szervezetükbe! Nézd csak mennyi oldalon okulhatsz: [link]

Jó malackázász!:P

2010. febr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!