Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni a tengerimalaco...

Mit kell tudni a tengerimalacokról? (tudom google, de szeretném ha ti irnátok nekem saját tapasztalatokat). Nagyon szeretnék egyet!

Figyelt kérdés
És mennyibe kerül így minden ami kell hozzá kezdésnek?Köszönöm előre is!!
2010. ápr. 5. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy jó kis vacok kell neki, amit tisztán kell tartani faforgáccsal, és legyen elég fény is. Répát, paprikát, karalábét imádják! Nekem volt kettő 4 évig éltek párban, imádtam őket.
2010. ápr. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
először is gondold át jól hogy tényleg szeretnél e. Ha sokat foglalkozol majd vele, és ott leszel vele gyakran akkor válassz egy tengerimalacot, viszont ha mindezt nemtudod biztostani akkor mindenféleképpen 2-őt vegyél. nem lesz velük így több gond, csak jobban érzik magukat ha többen vannak mivel társas lények szeretik egymást szagolgatni és játszani egymással. A legjobb választás ha két egyforma neműt választasz az az fiú fiú vagy lány lányt. egy fiú egy lány azért nemjó mert van amikor külön kell őket tenni mert a fiú állandóan búgatná a másikat. Kezdetben lesz olyan hogy a dominanciáért fognak búgni egymásért de ez természetes ne aggódj, baj akkor van ha verekednek is(harapják egymást) akváriumot válassz mert a ketrecből kiszórják a forgácsot nem nekik való a ketrec bár persze jónak jó, csak utána mindig takaríthatsz. Vegyél nekik szénát, amit mindennap beteszel nekik hogy rágcsálhassák(fogkoptato+táplálék is egyben a széna) vehetsz nekik magvakat is, de legfőbbképpen növény evők. csípőset ne adj nekik mert belehalhatnak.itatót is vegyél mivel sokat isznak.Az etetésére azt ajánlanám hogy reggel és este adj nekik csak,mert ha állandóan etetik őket akkor este ahogy mocorogsz csipogni fognak és nemhagynak majd aludni mert azt hiszik majd mindig hogy kaját kapnak.reggel és este kaja nekik,széna legyen előttük és így ellesznek nyugi.csak adj nekik legalább egy maroknyi kaját ilyenkor,ne legyen se kevés se túl sok. sok sikert :)
2010. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
jaj még az előző vagyok, játékokat is tehetsz be nekik saját készítésű kis házat vagy egy műanyag dobozt amire felmászhatnak stb
2010. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy jó oldal.

Kell neki egy ketrec, legalább 80 centi hosszú és elég mély legyen. Ez a legdrágább, felénk 10000 ft körül van.

Alomnak faforgács, amit kb. 3 naponta kell cserélni.

Maga a malac nem drága, attól függ, merre laksz, 500-2000 ft.

Széna az alapvető tápláléka, nem rágcsáló. A miénk szereti az uborkát, répát, salátát, almát, banánt (a héját is megeszi), meg sok mást. Ezen kívül kap még tengerimalac tápot és kis tengerimalac snacket is.

2010. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm széépen mindekinek!! ^.^
2010. ápr. 5. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!