Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rosszul döntöttem, hogy a...

Rosszul döntöttem, hogy a hörcsögömet elaltattam?

Figyelt kérdés

Nemrég valaki tett fel egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__621804-hogy-d..


Itt egyesek lehordták, hogy milyen jogon akarja elaltatni 14 éves kutyusát. Én pénteken búcsúztam el 1 éves törpehörimtől.

Műtétre vittem épp, mert egy hatalmas daganat volt a mellső lába között. A doki beadta neki a rendes altatót, elaludt, és a doki a hátára fordította, hogy leborotválja a szőrt a pocakjáról, hogy műteni tudja.

Akkor látta meg, hogy keletkezett egy daganat a torkán és a hasüregében is. Akkor azt mondta, hogy így nem vállalja a műtétet, mert a torkáról még le is tudná szedni, és lenne esély, hogy túlélje, de a hasüregi miatt a másik kettő műtét is felesleges lenne.

Kérdezte, hogy elaltassa-e, én pedig rábólintottam. Eddig abban a hitben éltem, hogy helyesen döntöttem, hisz a műtét előtti napon is rohantam a dokihoz, mert elkezdett vérezni a daganat.

De most elbizonytalanodtam, hogy mégsem helyesen döntöttem. Talán meg kellett volna várnom, hogy felébredjen az altatásból, és hazavinni, hogy hadd éljen addig, ameddig az a hatalmas daganat (kb diónyi volt) meg nem öli?


2010. jan. 25. 14:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jól döntöttél, hiszen csak szenvedett volna. Valószínű fájdalmai is voltak, így csak jobb neki. nem fájdalmak közt kellett elpusztulnia, hanem szép csendben elaludt.
2010. jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

sztem ne emészd magad emiatt!

Szegény biztos sokat szenvedett volna, ha nem altatják el.


Jobb ez így mindenkinek.

2010. jan. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Áttétes daganattal nemigen lehet mit kezdeni, viszont baromi fájdalmas. Az ne érdekeljen, hogy egyesek lökik a szentbeszédet, ők képtelenek belátni, hogy ami él, az meg is hal egyszer, ésha könnyítünk a szenvedésein a biztos halál tudatában, az nem ugyanaz, amint mikor halálra verem az állatot. A szándékban nagy különbség van.
2010. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Akinek már halt meg a kezei közt kedvence daganat, vagy más betegség miatt, az nem fog lehurrogni téged.

Helyesen döntöttél, ez így volt a legkíméletesebb halál számára.

2010. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

aki igazán szereti az állatát, az el is tudja engedni.

Felelős döntés volt a részedről.

2010. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%

Jól döntöttél!

Aki mást elítél egy ilyen nehéz döntés miatt az egy BAROM! És általában gőze sincs a körülményekről, az okokról stb. Itt max. 20 mondatban valaki leír egy történetet és más máris gyilkosnak nevezi!

Én is olastam a fenti (kutyás) hozzászólásokat! És én is nemrég búcsúztam el a 13 éves kutyámtól. Miután leáll a veséje mit csináljon vele az ember?! Nincs dialízis... és ha lenne, nézzem ahogy szenved csak azért hogy én elégedett legyek?! Nem tudnak beszélni, különben lehet hogy Ők is ezt kérnék! Mintahogy én sem szeretnék kiszolgáltatottanm öntudatlanul a saját ürülékemben elpusztulni! Jó lenne, ha akkor már valaki dönthetne felettem...

Ne emészd magad! Neki is jobb így!

2010. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen aki valóban szeret az el is tudja engedni a szeretjét!

Te felelőséget vállaltál érte és jót szerettél volna neki, és abban a helyzetben jól döntöttél, mert megkönnyítetted a sorsát!!!

Ne ostorozd magad, hidd el jót tettél vele, neki már sokkal könnyebb a "höri-mennyországban":)

Ne szomorkodj!

2010. jan. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam az előző kérdéseset, amikor még úgy volt, hogy műtétre viszed és nem tudtad, hogy el kell majd altatni. De jól tetted, csak szenvedett volna és biztosan fájt is neki. Melletted nagyon jó élete volt ennek a kis állatnak és szerintem méltó halál volt ez neki. Ne emészd magad emiatt. Sajnos túl kell ezeken lépni és a jelennel, a jövővel foglalkozni.

Az én tengerimalacaim sajnos miattam haltak meg, mert rossz orvoshoz vittem őket, aki olyan injekciót adott be nekik, amitől a bélflórájuk tönkrement így el kellett őket altatni. Ha másik orvoshoz viszem őket, még mindig élnének. Hatalmas bűntudatom van még ma is, de a többi tengerimalacomat egy jó orvoshoz fogom vinni és mostantól mindig figyelni fogok. De neked nem kell bűntudatodnak lenni, mert helyesen cselekedtél.

2010. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen jól döntöttél. nekem szeptemberben kellett elaltatnom a fél éves kutyámat,mert neki meg cisztája volt olyan helyen,ahonnan nagyon nehezen,és nem is véglegesen lehetett volna eltávolítani :( nagyon nehéz volt!

jobb hogy elaltattad így legalább nem szenvedett!

2010. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
100%
Jól döntöttél, kérdező. Sajnos nekem ugyanez volt a cicámmal. Rákos volt. 15 csodálatos évet töltöttünk együtt ő és én. Tavaly nyáron altattuk el. Enni sem akart. A doki azt mondta, nem tud segíteni, altatás, vagy hagyjuk, hogy magától haljon meg. Sok fájdalomtól mentetted meg a hörit. Nem bántam meg, hogy a cicával így döntöttem. Neki így könnyebb volt.
2010. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!