Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rosszul döntöttem, hogy a...

Rosszul döntöttem, hogy a hörcsögömet elaltattam?

Figyelt kérdés

Nemrég valaki tett fel egy kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__621804-hogy-d..


Itt egyesek lehordták, hogy milyen jogon akarja elaltatni 14 éves kutyusát. Én pénteken búcsúztam el 1 éves törpehörimtől.

Műtétre vittem épp, mert egy hatalmas daganat volt a mellső lába között. A doki beadta neki a rendes altatót, elaludt, és a doki a hátára fordította, hogy leborotválja a szőrt a pocakjáról, hogy műteni tudja.

Akkor látta meg, hogy keletkezett egy daganat a torkán és a hasüregében is. Akkor azt mondta, hogy így nem vállalja a műtétet, mert a torkáról még le is tudná szedni, és lenne esély, hogy túlélje, de a hasüregi miatt a másik kettő műtét is felesleges lenne.

Kérdezte, hogy elaltassa-e, én pedig rábólintottam. Eddig abban a hitben éltem, hogy helyesen döntöttem, hisz a műtét előtti napon is rohantam a dokihoz, mert elkezdett vérezni a daganat.

De most elbizonytalanodtam, hogy mégsem helyesen döntöttem. Talán meg kellett volna várnom, hogy felébredjen az altatásból, és hazavinni, hogy hadd éljen addig, ameddig az a hatalmas daganat (kb diónyi volt) meg nem öli?


2010. jan. 25. 14:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél. Sokan inkább hagyják szenvedni, mint hogy pénzt szánjanak rá. szomorú dolog, de ha nem volt esélye... :(
2010. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
felelősségteljesen és bátran döntöttél. nekem a kezeim között múlt ki egy viszonylag fiatal patkányom, aki nagyon aranyos, kedves, és értelmes volt. a mai napig nem tudom, hogy mitől halt meg, de szenvedett. nem sokat, fél óra alatt vége lett, de a végén megfulladt, és szörnyű volt végignézni. inkább elaltattam volna, ha lehetőségem lett volna rá. százszor is inkább azt tenném!!!
2010. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

rossz lesz nélküle ez biztos. de jól döntöttél. most jobb lett volna ha látod szenvedni, és nem tudsz mit csinálni? igy legalább nem szenved. :)

jobbulást :)

2010. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
jól döntöttél így legalább nem szenvedésben kellett meghalnia hanem szépen fájdalommentesen
2010. jan. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Igen, valóban vállaltam volna a műtétet, a doki biztos volt a dolgában, jó orvos. Még miután a rendes altatást megkapta, akkor is azzal bíztattam, hogy túl fogja élni, és még legalább 1 évet eltölthet velem.

Nem sajnáltam volna rá semilyen pénzt, ha meg tudják menteni, de 3 daganattal a doki nem merte elkezdeni, azt mondta, ha ezt túlélné is, a daganat hamar legyőzné. Hihetetlenül sovány volt, pedig evett, 6uk közül neki kellett mindig repetát adnom. Nem ez volt az első alkalom, hogy dokihoz vittem, a doki eleinte próbálta húzni a betegségét, de 3 hét alatt ekkora lett, és én pont a végére értem haza. Nekem is a kezeim között halt meg, az altatásért viszont semmit nem kért a doki.

2010. jan. 25. 17:37
 16/21 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg,jól döntöttél!Néha mérlegelni kell és van úgy,hogy bizony nagyon fájdalmas döntést kell hozni.De így már nincsenek fájdalmai,nyugodtan pihen.
2010. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Figyelemmel kísértem a küzdelmedet,egy kicsi életért...sajnálom,hogy így alakult.Nagyon drukkoltam nektek!
2010. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
akik eddig válaszoltak igazuk volt én is így döntöttem volna nekem egy öreg kutyám volt őt is elakartam altatni pedig csak 12 éves vagyok ő pedig 14 volt mint neked ja és az enyém is szenvedett de nem altattuk el mert a szüleim nem engedték.
2010. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én a hörcsögömről kérdeztem, te a kutyásra válaszoltál. Egy kérdéssel arrébb.
2010. febr. 5. 10:24
 20/21 anonim ***** válasza:

szia szerintem te is és a kutyusos is jól döntött,az orvos tudja mit csinál,sajnálom a hörcsögödet,mert én is most szeretnék venni eggyet :), de hidd el ha a helyébe lennél,ő pedig a te helyedben ő sem hagyná hogy te szenvedj (: jobb így neki ...

nem kellett volna megvárni,nekem az 1. hörim a kezembe halt meg,túl későn vettem észre hogy rosszul van :( , rámnézett és elment , örülök hogy a te hörcsögödnek nem kellett szenvednie , jól döntöttél,hidd el :)

2010. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!