Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelidíthetem meg a...

Hogyan szelidíthetem meg a tengerimalacaimm?

Figyelt kérdés
Hogyan szerettessem meg magamat a malackákkal? Tudtok valami ötletet? Próbálom őket simogatni, de elfutnak...

2014. nov. 9. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyél velük türelmes, szoktasd őket fokozatosan a kezedhez! Ez leginkább kajával megoldható. adj nekik finomságokat kézből, esetleg közben óvatosan próbálkozz a simogatásukkal. Ha nagyon félnek tőled, akkor meg első lépésként, míg eljutsz a kajaadáshoz és simogatáshoz, csak tedd be a kezed a ketrecbe, és mutasd meg, hogy nem bántod őket. Ehhez tényleg türelem kell. Ha már barátságosabbak, akkor meg az öledbe is kiveheted és simogathatod őket, de attól még, hogy ezt engedik, lehet, hogy a ketrecben elfutnak majd a kezed elől.

És tartsd szem előtt, hogy van amikor tényleg csak nem akarják, hogy simogasd őket, attól függetlenül, hogy mennyire szeretnek.

2014. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Túl nagy a ketrecük. Nyugodtan kapd el az egyiket és simogasd a kezedben, közben adj neki valami kaját. Ha eszik a kezedböl akkor az már jó jel. Én fűszálat szoktam a szajahoz tenni és azzal szelidítem. Fontos, hogy ha adsz nekik kaját, akkot valami jellegzetes hang kíséretében tedd. Beszélj nyugodtan hozzá, mert meg kell szokja a hangod, az illatod. Ne félj tőlük.
2014. nov. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!