Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vannak itt hozzáértő vadászgör...

Vannak itt hozzáértő vadászgörény tartók?

Figyelt kérdés

A kezdeti szakaszban mennyibe kerül kb. egy görénynek bevásárolni? (ketrec, hám, játék, kiegészítők)

Mert ugye a maradandó dolgokat nem kell újra megvenni, mint pl. a ketrec, a hám meg ilyenek tehát olcsóbb lesz.

Egy görényre gondolok.


2014. nov. 11. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Helytől és márkától függ leginkább. Mi szerencsésen találtunk harminc alatt egy elég nagy ketrecet, bár a berendezése elég szegényes volt (meg fa - az nem túl jó nekik), illetve az első rácsot szét tudta feszíteni annyira, hogy kifért rajta. Elvileg negyven-negyvenötért már biztosan van hét nyelven beszélő, minden igényt kielégítő ketrec berendezéssel, de ha használtcikkes oldalakat nézel a neten, olcsóbban is beszerezhetsz. Ha csináltatsz, az is megoldás, vagy barkácsolsz házilag, itt az alapanyagtól függ, mennyi lesz a végösszeg (láttam olyat, hogy valaki egy beépített szekrényt alakított át óriásketreccé, az fantasztikus volt).

A többi ennél kisebb kiadás, berendezés (ha nincs, mondjuk polcok, búvókocka), tálka, játékok, hámból is többféle lehet (amikor még pici esetleg nem találsz rá megfelelő méretű hámot, a mienk mindenből kibújt)... Összesen maximum ötvenet költöttünk kezdetben (olcsó ketreccel). Nálunk a húsdaráló beszerzése dobta meg, berendezés volt (szövettel bevontuk), búvókockát és függőágyakat én varrtam, játékokat csináltunk (vettünk pár csörgő labdát, utálja, bezzeg a kis rózsaszín bolyhos labdát, amit szórakozásból horgoltam, imádja), almosládának az IKEA egyik tárolódobozást szereztük be (tökéletes és feleannyi). Hámból nekünk három van, mert egyik sem volt jó rá.

Emellé az állandó kiadások (alom, ennivaló - húst eszik, de vettünk az elején tápot is, szárított hal, vitaminpaszta) és az induló orvosi költségek jöttek még, plusz később ivartalanítás (nekünk szerződés szerint hormonimplant van, az is állandó kiadás). Az első évben többet költ az ember, ezekre volt még egy nagyobb összeg félretéve.

2014. nov. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom :)
2014. nov. 12. 09:26
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt esetleg meg tudod mondani, hogy az első oltások, és az ivartalanítás mennyibe került?
2014. nov. 12. 13:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írta, ez sok mindentől függ, hogy honnan veszel ketrecet, meg kiegészítőket, magad varrod-e a rongyait vagy csináltatsz stb. .

Én újonnan vettem felszerelt ketrecet 45ezerért. Akkor csináltattam neki bújókockát meg függőágyakat az elején, kb 5ezer, Orvosi költségek: nem volt beoltva semmi ellen az első görim ezért teljesen az elejétől kellett kezdeni az oltási programot, az 15ezer körül volt (ez is változó lehet orvosonként) később az ivartalanítás 16ezer. Játékok: sok csipogós, csörgős játék + hám kb 3ezer. Utána már inkább itthon csináltam neki mindenféléből játékot.

Akkor a kaja meg a macskaalom az állandó kiadás, pár ezer ft havonta.

Nekem így a kezdet az kb 70ezer körül volt.

2014. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elírtam, 80-85 ezer körül :D

Viszont ha görényt akarsz tartani, akkor mindig legyen tartalék pénzed, mert ha megbetegszik akkor eléggé költséges a gyógyításuk. Ezt tapasztaltam saját magam is, mert amikor a görim elkapott egy bélgyulladást, akkor több 10ezreket hagytam ott az orvosnál mire meggyógyult.

2014. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ertem koszi szepen :D

De ettol fuggetlenul nem bantad meg hogy gorid van?:)

2014. nov. 12. 15:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, a tartalék fontos, nálunk is van állandó plusz százezer, mert ki tudhatja...

Orvosi költségek nagyon variálnak, a mienk két oltást kapott tizenötezerért. Ivartalanítás nőstényre harmincezer lett volna a dokinál (főváros, vidéken ennél nyomottabb árakról tudok), de mivel a tenyésztő állatorvosa is ő, ezért a hormonra kaptunk némi kedvezményt, így olyan tizenhétezer körül fizettünk. Persze ez hosszútávon drágább kiadás lesz, mint az egyszeri műtét.


Gondolom a másik válaszadó sem bánta meg, hogy görényt tart. :) Imádnivalóak.

2014. nov. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm :)
2014. nov. 12. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem bántam meg! :) Azóta már két görényem van, sőt tervezem, hogy befogadok egy harmadikat is ha minden jól megy.
2014. nov. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:)
2014. nov. 13. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!