Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsög tartással kapcsol...

Aranyhörcsög tartással kapcsolatban lenne néhány kérdésem? Még soha nem volt semmilyen kisállatom.

Figyelt kérdés

Ketrec helyett lehet valamilyen műanyag tárolódobozban tartani ami elég nagy? Ki lehet engedni a lakásba mászkálni? Naponta mennyit eszik, tápból mennyi kell egy hónapban, az kb mennyibe kerül? Könnyen betegszik meg, milyen betegségei lehetnek?

Annyit tudok, hogy egyedül szabad tartani, k betűs zöldségeket nem szabad adni.


2014. dec. 3. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Terrariumban is rudod tartani. Nekem volt olyan ketrecem, aminek muanyag, leszerelheto alja volt, megmondom oszinten, nem szerettem. A terraiumot kicsit macerasabb takaritani, de jobban szerettem.


A muanyagbol valahogy nem tudtam rendesen kimosni a pisi szagot, ha meg klorral pucoltam ki, akkor ereztem a klor szagot, ami a horcsognek sem tesz jot.


Kiengedheted, de javasolnam, hogy az agyon ulve masztasd a kezeden, vagy az asztalon, viszont arra vigyazz, hogy ne essen le. Nagyon dinnyek ezek a horcsogok, gondolkodas nelkul lekamikazeznak az asztalrol.


Szabadon semmi keppen ne hagyd, mert olyan helyre is el tud bujni amire nem is gondolsz, megragja a vezetekeket, ami ratok es ra nezve is eletveszelyes.


Ha kiveszed, valami puha folott jatsz vele, hogy ha esik legalabb ne usse meg magat. S ha veletlenul a foldre kerul vigyazz, mert amilyen kicsik, pont olyan furgek.


Tapot meg veszel egy fel kilos dobozzal, az meg ket harom honapig eleg neki, persze adj melle zoldseget, gyumolcsot, olajos magvakat, s vizet. Az butasag, hogy a horcsog nem ihat. Nezzel meg egy termeszetfilmet horcsogokrol, es lathatod, hogy belszlopaljak a harmatot a furol. Az elso horcsogomet sikeresen kinoztam ennek az elmeletnek hala.


Aztan a tobbiek kaptak vizet, sot tejet is, azt is szeretik.


Betegsegeik lehetnek, a leggyakoribb, hogy huzatot kapnak, s ilyenkor csunyan bedurran a szemuk, csipaznak es konnyeznek. Szoval huzatos helyre ne tedd. Egy vedett kis sarok tokeletes.


Es mindenkepp ketrecben, vagy terrariumban tartsd, ne muanyag edenyben.

2014. dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vigyázz nehogy beszaladjon az ágy mögé vagy ahol vezeték van, nálunk így pörzsölődött meg az egyik:(
2014. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Panbogg válasza:

Nekm már nyolc hörcsögöm volt, és szerintem nem megfelelő a műanyag doboz higiénia szempontjából. Akkor inkább terrárium, bár a fém ketrec azért jobb mert szeretnek mászni.

A lakásba szétrágná a dolgokat, de lehet sétagömböt venni pár száz forintért amibe beleteszed és gurul akárhova.

A táp típustól függően van beárazva. Lehet venni 1000 forintért, de én mindig megoldom 300 körül, mert vannak olcsóbb fajták is. Ezt a tápot naponta egészítsd ki gyümölccsel, zöldséggel. A répa, petrezselyem zöldje viszont mérgező nekik.

Nem betegszik meg nagyon könnyen de ne rakd tul hidegbe de a radiátorhoz se mert ki fog hullani a szőre (tapasztalatból mondom).

Nem muszáj egyedül tartani, nekem már voltak párban pl két lány jól kijön eggyütt.

2014. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Aranyhörcsögnek minimum 70 cm hosszú, 40 cm széles ketrec való. Ne tároló dobozban tartsd, vegyél neki normális otthont, hogy jól érezze magát és ne szenvedjen semmiben hiányt! És minimum 20 cm átmérőjű mókuskerékre van szüksége.


Ezek a ketrecek pl. jók neki:


[link]


[link]



Ki lehet engedni a lakásba, de figyelj rá oda.


Ezt a magkeveréket vedd neki:


[link]


Egyedül kell tartani igen, zöldség-gyümölcsből minden nap kapjon ugyanúgy mint a magkeverékből. Mindenből egy kicsit és mindent jól moss meg, hámozz meg, magvalj ki:

alma, uborka, körte, paradicsom, paprika, szilva, szőlő, cseresznye, eper, sárgarépa, saláta, dinnye, banán, mandarin...stb.stb.


Heti 1-2 alkalommal: háztartási keksz, túró, főtt tojás, dió, trappista sajt, tejföl, főtt borsó, főtt rizs....


Tudsz venni még különböző jutalom falatokat is neki, pl. ketrecbe akasztható vitaminos magvas rúd (több ízben kapható), szárított banán, borsószirom, drops...stb.


Amit nem szabad adni: citrom, retek, krumpli, káposzta, karfiol, fűszeres-olajos ételek...

2014. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!