Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ezt miért csinálták?

Ezt miért csinálták?

Figyelt kérdés
Van két 10 hetes nőstény tengerimalacom. Egyik nap azt vettem észre, hogy a dominánsnak tűnő malacom be akarta pározni a kisebbet. Ez is a dominancia egyik jele akart lenni, vagy kezdjek aggódni, hogy elnézték a nemüket, és az egyik mégiscsak fiú?

2014. dec. 8. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkét eset lehetséges. Mikor nagyon kicsik, nem igazán lehet még megállapítani a nemüket. Azt egyébként úgy tudod megnézni, hogy nagyon nagyon finoman megnyomod a hasa alját, és ha hím, előjön a hímvessző. Vagy inkább vidd el állatkereskedésbe, nehogy úgy nyomd meg, hogy azzal kárt tegyél benne.
2014. dec. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt a has megnyomos módszert alkalmaztam, egyiküknél sincs kukac, ha jól csináltam :)
2014. dec. 8. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem két fiú van és ugyanezt csinálták egy ideig. Én is így megijedtem, mint te, mert ugye akkor még nem lehetett látni a nemüket egyértelműen. Felhívtam a tenyésztőt és azt mondta, hogy most lettek ivarérettek és túl teng bennük a tesztoszteron:D Vicces, de igaz! Nem tudom, ez nőstényeknél is van-e, de én el tudom képzelni:D Most már egyértelműen látszik, hogy fiúk. Mi több héten át rettegtünk, míg felhívtuk a tenyésztőt, de megérte. Ők mindent tudnak róluk.
2014. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. dec. 9. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!