Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudok itthon szénát csinálni...

Tudok itthon szénát csinálni a nyulamnak?

Figyelt kérdés
Ezek száraz fűfélék ugye? Ültetek fűféléket (honnan szerezzek magokat?), és kinő, lenyírom, elrakom száradni... ez így működőképes?

2014. dec. 8. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem egyszerűbb a környéken gyűjteni szénát. Szoktak kaszálni az utak mellett, árkokat stb., nyáron gyűjthetsz bőven, mert a közútkezelő ott hagyja úgyis. Fagyokig meg zöldet is tudsz szedni bárhol, de egy fej káposzta is elég egy hétig egy nyúlnak.

De vethetsz is, bár ahhoz elég nagy udvar, kert kell, és kb 2 év múlva tudod etetni. Amúgy bármelyik mezőgazdasági boltban vehetsz magot. Az lehet fűmag is, de jó a lucerna mag is.

2014. dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van területed és türelmed, akkor igen. De most télen elég kevés az esély, hogy jól nő. Mi pl. úgy csináljuk, hogy van egy óriási területünk, és az egyik ismerősünkel lenyíratjuk évente 2x-3x. Ők lenyírják, "becsomagolják" és a terület 1/6-od fűve a miénk. Mert nekik sok állatuk van, de nekünk 7 nyúlunk és így kitart ennyicske is. Ez így jó alku :)
2014. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magokat vetőmag boltból, vagy egyéb ilyen fajta áruházakból szerezhetsz. De nincs sok értelme, mert közel sem lesz olyan változatos textúrájú és ízű, amit a nyulad kedvelne. Ebbe felesleges feccölni ennyi erőt és pénzt. A kaszálás tényleg megoldás. Csak ne felejtsd el jól kiszárítani utána, különben megrohad a zacskózás után. A káposztát meg felejtsd el, nem nyúlnak való.
2014. dec. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: A káposztás megoldást én sem javaslom... hallottam, hogy rosszat tesz nekik. Az enyémeim a répát és az almát nagyon szeretik :)
2014. dec. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es! A répában és az almában van a legtöbb cukor (vagy leginkább abban érzik). Ezért imádják a banánt is. Mindegyiket csak mértékkel lehet adni, ha éppen nem házinyulakat tartasz vágára. Máskülönben olyan gömbőcök lesznek, mint az enyém. :)
2014. dec. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös: Köszönöm :) nem is tudtam. Amúgy nem kapnak sokszor. De azért mégis szívesen megeszik és jó látni :D
2014. dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Út szélén ne szedj nekik.
2014. dec. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Schibo ***** válasza:
Út mellett sose szedj semmit a nyuszinak! (Magadnak sem)
2014. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!