Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac betegség?

Tengerimalac betegség?

Figyelt kérdés
3 éves és 4 hónapos tengerimalacom a mai nap folyamàn szinte egy időben elkezdtek rángatózva mozogni, teljesen görcsben vannak, nem tudnak menni, csak meredten majdcsak kitekeredve fekszenek ha éppen megmozdulnak akkor is csak rángatóznak.Teljesen egészségeskek, étvágyuk mindig volt, vidám malacok voltak egészen idáig, értetlenül állok a dolgok előtt mert egyik percről a másikra történt minden. Valaki tud valamilyen tanácsot adni? Tapasztalat?

2014. dec. 10. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Innen nyilván nem fogunk tudni diagnózist felállítani, de valószínűleg valamilyen mérgezés lehet, mivel mindkét állat egyszerre produkálja ugyanazon tüneteket. Nem feltétlenül méregtől, talán csak valami olyat ettek, ami nem tett jót nekik.
2014. dec. 11. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elvittem őket az orvoshoz, ő is mérgezésre gondol,de egyebet nem mondott. C vitamint adott be nekik. Azóta eltelt 3 nap, holnap még vinnem kell őket. A kicsi már jobban van, szénázik, iszik, de enni nem eszik sokat. Viszont a nagyobbik csak gubbaszt, fekszik, nem eszik, nem iszik. Olvastam, hogy etetni és itatni kellene, de az etetésben kérnék segítséget mert fogalmam sincs hogy kezdjem el, hogy hatásos is legyen és ne ártsak a malackának. Az előző választ is nagyon köszönöm!!!
2014. dec. 13. 00:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok malacos, a malacosok egyik fő fóruma itt van, nem tudom ismered-e:

[link]

Ott biztosan jobban tudnak segíteni.

Egyébként nem ettek valami mást a megszokotton kívül? De lehet, hogy a megszokott eledelt ették csak romlott volt vagy ilyesmi.

2014. dec. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
facebookon is fent vannak gemon.ro néven
2014. dec. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De én valószínűleg úgy csinálnám, hogy az ujjamról lenyalja a pépesített tápot és vizet vagy egy cseppentővel odanyomnám a szájára.
2014. dec. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!