Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Káposzta és saláta az 2...

Káposzta és saláta az 2 különböző dolog? Nyuszinak jó a saláta?

Figyelt kérdés

Akartam venni nyuszimnak salátát, mert azt ajánlották, a káposztát meg nem szabad adni azt olvastam... de eddig azt hittem a kettő ugyanaz. Google még jobban összezavar...

Már semmit nem értek D:

Ja a Sparban néztem, az sem tiszta számomra, mert saláta és káposzta feliratnál tök ugyanúgy néztek ki a cuccok...

Kisebb boltokban meg egyáltalán nem volt saláta, csak káposzta. Szóval ezek ugyanazok? Vagy nem? De akkor hogy különböztethető meg?



2014. dec. 17. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

:-o

Ez két különböző növény. Növényhatározó, mást nem tudok javasolni. Nrm tudom mennyi idős vagy de ha nem tudsz különbséget tenni ilyen alapvető növények között akkor ott nagy baj van. Nem tudom, h mit adhatsz a nyuszidnak, de pl a mezei nyúl mind a kettőt szereti.

Sajnálom ha bántót írtam, de ezen kiakadtam.

2014. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nem ugyanaz. Más a kinézete, az íze és a nyúl csak a salátát eheti. Saláta mostanában azért nincs sok, mivel tavasszal és nyáron terem szabad földön, amit most árulnak az vagy melegházas vagy külföldi import. Ilyet meg a kis boltok ritkán szereznek be.

A különbséghez meg elég ha megfogod. A káposzta sokkal tömörebb és nehezebb. A levelei szorosan egymásra tapadnak. A saláta levelei sokkal lazábban borulnak egymásra, ebből következően egy ugyanakkora darab jóval könnyebb belőle. A káposzta levelei vastagabbak, nehezen téphetőbbek mint a salátáké. Amúgy ha egyszer látod őket egymás mellett nem lehet összekeverni, kérj segítséget első alkalommal egy eladótól.

2014. dec. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A salátát jobban kedveli de a káposztát is megeszi attól nem kell félni. Az biztos hogy a salit jobban szereti. A káposzta ha a kinézetét kérdezed kerek és kemény, a levelei rátapadnak a káposztára. A saláta meg leveles, puhább. De ez alapvető dolog lenne, hogy ismerd. Írásodból ítélve jóindulattal felnőttnek gondolnálak. De ha bemész a zöldségeshez megmondod hogy mit adjon, ad az neked.
2014. dec. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem túl jó ötlet adni. Semmilyen k betűvel kezdődő zöldséget nem szabad, mert puffaszt és bele is halhat a nyuszi. A saláta pedig azért nem jó, mert azon különösen sok vegyszer van és nem tudod teljesen lemosni, és az a mennyiség, amit mi meg sem érzünk a nyuszinak árthat, ha sokat eszik belőle.
2014. dec. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A négyes válaszoló tökéletesen leírt mindent.

Azért elég ciki, hogy nem tudod megkülönböztetni...

2014. dec. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, a 4-es nagyon jól leírta, legjobb, ha egyiket sem adod a nyuszinak.
2014. dec. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Schibo ***** válasza:

Egyszerű a dolog. EGYIKET SE ADJ NEKI! salátát csak akkor adj, ha te termesztetted és nem permetezted! Hidd el, nem fogja hiányolni. Rostértéke = 0 tehát a fogakat nem koptatja, az emésztéséhez nem kell. Adj neki jó minőségű szénát és pelletált tápot (pl. Versele Laga terméket, vagyis Cuni Compelete-t)! Széna folyamatosan legyen előtte, táp pedig csak reggel és este evőkanálnyi. Ha nagyon akarsz, szintén reggel és este adhatsz neki kevés zöldséget (gyümölcs a magas cukortartalma miatt nem ajánlatos), ami azt jelenti, hogy 4-5 félet, pl. 1-1 karika fehérrépa, uborka, ugyanilyen méretű zeller, egy szál petrezselyem. A nyuszimat kb. 3 éve így etetem (én csak szénát és tápot adok) és semmi baja azóta. Korábban úgy adtam neki, ahogy mások is: a széna mellé sok zöldséget, tápot. Tönkre is mentek a hátsó fogai, túlnőttek, mert hiába volt ott a széna, nem ette, mivel jól lakott mással. Hamar leszokik a szénáról, utána már nehéz visszaszoktatni... Most félévente viszem a fogát csiszoltatni, mert muszáj :(

Novemberben múlt 7 éves és köszöni, egész jól van, amióta helyesen tartom.

2014. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem teljesen ugyanaz! Az én nyuszimnak leginkább salátát szoktunk adni, nem minden nap, csak néha. Meg is eszi. Mielött odaadod neki, ha koszos, kicsit mosd le a leveleket, de utána amennyire tudod, rázd ki belőle a vizet, mert a vizes étel nem jó a nyuszinak. Káposztát csak ritkán adj neki, de az sem baj, ha nem adsz.
2015. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!