Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörénygazdik adnátok...

Vadászgörénygazdik adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Mindenkinek kellemes ünnepeket és Boldog új évet kívánok előre is!!

A kérdéseim legfőképpen vadászgörény gazdákhoz szól,de az is írhat akinek ugyan nincs,de jártas a témában!!


Már egy jó ideje töprengek azon,hogy görit tartsak és eldöntöttem...valóban kell nekem egy! Olvasgattam a tartásukról meg egyéb dolgokról,de van 1-2 kérdés amire nem találtam választ!!


Az egyik ilyen kérdésem,hogy egy kölyök göri kötelező oltásai,chipezése (Kötelező egyáltalán chipelni?? Panelban lakom és túlzottan sokat kint a szabadban nem sétálna,ha sétálna is akkor is pórázon) mennyibe kerül?? Ketrecből mekkorát tanácsos nekik venni?


Másik kérdésem az lenne,hogy van egy kis barátságos,2 éves Yorkshire terrier kiskutyánk és az érdekelne,hogy mennyire jól jönnének ki egymással? mert jó lenne,hogy ha nem tépnék szét egymást mire hazaérek munkából!


Tulajdonképpen csak ezekre a kérdésekre keresem a választ,de bármilyen tippet és segítséget megfogadok,mert jó gazdija szeretnék lenni a kis mókamesternek!



2014. dec. 27. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia:)

Először is viszont kívánok Boldog Ünnepeket :)

A görit lehetőleg tenyésztőtől vegyél mert nála láthatod a szülőket felvilágosít a tartásáról és az első oltásokat már meg kapja.Csippeltetném a helyedben mert a görik nagyon kíváncsi jószágok és egy óvatlanság(Nyitott ajtó)már szalad is a kis ördög :)A csipp 2500-3500 de orvostól függ az oltásokat most pontosan nem tudom.Ketrec méretét meg tudod beszélni a tenyésztővel hogy melyik a célszerűbb,mert vannak fából készültek sima fém ketrecek..sorolhatnám,az a lényeg hogy szellőztetés téren elég jó legyen :) ja meg játék terén is (Jól tudjon benne ugrálni)A kutyusod egy patkányozásra kitenyésztett kutyus.Azt tudnám javasolni hogy ha haza hoztad a kisgörit hogy a kutyust egy időre zárd ki abból a helyiségből ahol lesztek és amikor látod hogy megbarátkozott a hellyel a göri tedd a ketrecébe majd a kutyust fogd meg és szépen tedd oda hogy ő is lássa az új család tagot.Simogasd a kutyát majd a görit.Ez 3 napig így mennyen majd megpróbálhatod kivenni a görit és oda mutatni a kutyusnak hogy nem kell tőlle félni :) Kicsit hosszú lett bocsi :)

2014. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Chipezni mindenképpen érdemes, mert hiába van rajta hám, bemászik egy bokorba, fennakad a szerelése és már ki is tud bújni belőle, ezt képtelen vagy megakadályozni náluk. A yorki meg... Hát kutyája válogatja. A két éves német juhászom imádja a hat éves vadászgörimet. De vigyázz, mert egy felnőtt göri is kárt tud tenni egy ekkora kutyában, nemcsak fordítva.

Ketrecnek én egy ilyet,vagy ehhez hasonlót javasolnék : [link]

Persze ez nagyban függ attól, hogy mekkora hely áll rendelkezlsre, illetve mekkora maga az állat.

2014. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a választ!!!


Shacrament: Semmi gond,hogy hosszú lett!! Érthető lett az iromány így köszönöm,hogy ennyi időt szántál a kérdésemre és mivel jó dolgokat írtál,ezért nincs miért bocsánatot kérned. Be kell valljam,ez a kutya mindentől fél :D Szerintem meglátna egy patkányt,akkor még egy traffipax sem bírná bemérni a futási sebességét :D


Második: Köszönöm neked is!! Nagyon jó ez az oldal!! Köszi a ketrecet is,bár ezt elnézve,előbb megveszem a szükséges felszereléseket,aztán hozom a görit házhoz,mert sajnos egyszerre nem fog menni :D 1 hónap szünet lesz a két vásárlás között. Mivel alapvetően kicsi a szobám (22 vagyok,még szüleimmel élek) így nagy tere nem lehet szegénynek,ezért akkor mindenképp valami nagy ketrecet kap a göri!!

2014. dec. 27. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!