Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan barátkozzak meg a...

Hogyan barátkozzak meg a nyuszimmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég befogadtam egy nyuszit egy ismerősömtől, ahol nem tudták a nemüket, és lettek kicsik. Nem tudom milyen fajtájú, viszonylag hosszabb szőre van, oroszlánfejű, és a szülei nem kicsik.


Az a gond, hogy amikor kiengedem a ketrecből, nem tudok odamenni hozzá, mert elszalad. Bebújik kis helyekre, ahonnan ki tud jönni, de én nem érem el. Általában órákig ott van. Ilyenkor félek hogy elrág valami vezetéket, ezért kiszedem valahogy, és ezt ő nyilván nem díjazza. Szeretnék vele jóban lenni, hogy ne féljen tőlem, odajöjjön, tudjam simizni. Van egy macskám is, azzal elvannak, néha kergetőznek, de amúgy közönyösek egymással.


Akinek van nyuszija, és kezes, az kérem ossza meg velem a tapasztalatait, módszereit :)



2015. jan. 6. 18:00
 1/8 anonim válasza:

Majd idővel hozzád szokik. Kezdetnek etesd kézből.

Nekem pl. a degum volt annyira kézhez szoktatva, hogy amikor kivettem sokszor nem is akart elmenni, csak simogattatta magát.

2015. jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia! Mielőtt kiengeded, rekeszd el a veszélyes részeket és szedd fel a kábeleket.Semmiképp ne cibáld a nyuszit,mert nem felejti el és nem lesz barátságos. Ülj le a közelében valami gyümölccsel vagy amit szeret és várd meg,amíg előmerészkedik. Szépen lassan megbarátkozik. Próbáld meg a ketrecben is simogatni,adni neki valamit,vagy csak odamenni és kedvesen beszélni hozzá. A mienk nagyon bújós és kezes,de ha kijön,szeret elbújni,aztán ha kedve van előjön,megbökdös és játszik. Bújócskázik szó szerint:D
2015. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom fölszedni a kábeleket, mert közvetlenül a falból jönnek, és nem is tudok eltömíteni minden veszélyes helyet! Próbáltam megvárni, de egyszerűen soha nem jön oda..
2015. jan. 6. 18:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Első körben rácson keresztül haverkodjatok.
2015. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tapicuki válasza:
Szerintem nyisd ki a ketrecét és ülj a kijárat mellett közvetlenül valami extra finom kajával(pl. jutalomfalatkák) és amikor kinézeget, nyújtsd oda neki, ne próbáld megsimizni, csak a kaja legyen a fő. Ha ezt csinálod egyszer meg is lehet szagoltatni vele a kezedet, hogy fölismerjen. Aztán jöhet a simogatás, de csak fokozatosan, és fontos hogy lassan mozogj, ne legyen hangos zene, beszéd a közelben!Nekem a nyuszim követeli hogy simogassuk, min. napi1-2 órát :) hajrá!
2015. jan. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex1987 ***** válasza:
Lehet idovel meg szelidul,de vannak nyuszik amelyek semmi kep sem fognak barmit teszel.Ha olyan nyuszit szeretnel amelyet barmikor simogatni tudsz es meg orul is neki akkor vegyel Orisas kosorrut,En is azt tartok es azt mondhatom hogy 1 tol 1 ig nagyon szelidek es imadjak ha simizem oket. ezek az en nyunyoim : :) [link]
2015. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de nem fogom lecserélni a nyulamat, csak mert te a sajátjaidat akarod eladni. Nem is értem hogy mégis mi ez a válasz. Az nem lesz jófej, a tieid azok? Mégis mit kezdjek ezzel a ténnyel? Van egy nyulam, nem fogok másikat venni helyette/mellé... Komolyan.. Nem itt kéne hírdetni.
2015. jan. 29. 14:03
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Szerintem első körben hadj, hogy megszokja a "birodalmát":D. Nekem egy holland törpenyuszim van. Első nap nem igen akart kijönni a ketrecéből, de utána már egyre bátrabb lett:). Ahogy felnőtt, egyre merészebb lett. Sajnos szerette megrágcsálni a tapétát, aminek sem én, sem a szüleim nem örülünk:((. Újra is kellett festenünk néhány részt a szobám falán. Az elektromos berendezéssekkel is vigyázni kell! Semmilyen kábel nem lóghat a földön, mert elrágcsálja. Ezért a legtöbb elektronikai dolgot a nappaliba helyeztük el, hogy ne férjen hozzá a kábelekhez. Hogy ha sokat ücsörög a sarokban, előlehet csalogatni rágcsálni valóval:D. A legtöbb gyümit és zöldséget megeszi, de arra kell vigyázni, hogy krumpli héjat, én úgy tudom nem ehet! Nem is szabad túlzásba vinni a gyümölcsöket, zöldségeket! Széna mindig legyen a ketrecében! Ez a nyuszik legfontosabb tápláléka! (Előre is elnézést a helyesírási hibákért)

2015. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!