Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi lehet bolhás?...

Törpenyuszi lehet bolhás? Mitől ugrálhat hirtelen összevissza mikor előtte egy békésen pihent?

Figyelt kérdés
5 hetes törpenyuszi vettem hobbitenyészetből. Sokat vakarózik, illetve időnként hirtelen ugrál jobbra balra. Milyen bolhairtószert ajánlanátok, ami nem káros az egészségére?
2010. febr. 6. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
A nyuszik szoktak csak úgy 'kergenyulazni' is, azaz összevissza ugrálnak, szóval nem biztos, hogy bolha. Ha viszont erre gyanakszol, akkor előbb vidd el állatorvoshoz, és majd ő ad megfelelő szert rá.
2010. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mi törpenyuszink is ezt szokta csinálni. Hirtelen megkergül, és van hogy elég sokat vakaródzik. Mi törpenulat tartó ismerőseinktől és állatorvostól is megkérdeztük hogy lehet-e bolhás, és azt mondták hogy a nyulaknál a vakaródzás természetes. Az pedig hogy hirtelen megkergül az annak a jele hogy boldog a nyuszi. ;D
2010. febr. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet bolhás a nyuszi, és érdemes elvinni állatorvoshoz is, ő majd szerintem olyan cseppentős szert fog neki adni ami a külső élősködők ellen nyújt védelmet. Frontline Tilos nyusziknál, mert belehalhatnak.

Amikor összevissza ugrál meg rázza a fejét azt mi megbokrosodásnak hívjuk, valószínűleg gyakorlatozik és felkészül ha esetleg egy róka megtámadná el tudjon menekülni, de egyébként tényleg a boldogság jele.

2010. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cheasy válasza:
Ha csúszópénzt adsz a dokinak, akkor igen. Lehet bolhás és szert is ír neki. Ellenben csak vidáman ugrándozik. Fél órája szedtem ki egy élősködőt az én nyuszámból. A lényeg, hogy van nyuszóbolha.
2013. aug. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!