Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti milyen időközönként takarít...

Ti milyen időközönként takarítjátok a tengerimalacotok ketrecét?

Figyelt kérdés

Lehet vicces a kérdés: Mennyit kakál egy jól tartott fiatal tengerimalac?


Mert nekem évekkel ezelőtt volt egy fiú malackám, nem volt még felnőtt. Folyton sz@rt, meg is ette néha. Osztálytársam azt mondta, vitaminhiány. Pedig kapott szénát, salátát, répát, almát, paradicsomot, paprikát meg mindenféle gyümölcsöt. Fél nap alatt annyira teleszarta meg pisilte a terráriumot, hogy már cserélni kellett az almot. Más meg mesélte, hogy két malaca van, és elég 2 naponta pucolni.


Mit csináltam rosszul?



2015. jan. 20. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
2 szer cserélem a forgácsot hetente a két malacka alatt.
2015. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk sose volt 1 hétnél gyakrabban cserélve (sőt...) és így se tocsogtak pisiben/kakiban. Szaga se volt.


Egyébként az teljesen természetes, hogy megeszi a saját kakiját, hagyjad neki. A malackák két félét kakilnak, az egyik a tényleges végtermék, azt ők sem eszik, viszont van az a fajta, amit ő még újra emészt mert tápanyag marad benne. Rendkívül gyors az emésztésük, így nem csoda ha nem sikerül minden szükséges anyagot elsőre felszívnia a szervezetének.

A pisiléssel kapcsolatban azt a tanácsot tudom adni, hogy ne cska forgács legyen alattuk. Mi 3 féléből kevertük az almot. Felül volt forgács réteg, alatta pedig ilyen préselt fadarabkás alom és macskaalomnak is használatos csutkaalom. Ilyen pici szemekből áll, mintha apró kavicsok alkotta homok lenne. Nagyon jó nedvszívó mindkettő

2015. jan. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ezekre gondoltam.


[link]

Így néz ki a préselt alom, amiről az előbb beszéltem (csak mert a zsákból azon a rossz minőségű képen nem láthatod milyen)

A csutkát főleg azokra a helyekre tettük, ahol különösen szerettek pisilni (például a házak alá).


Egyébként ideális esetben jobb ötlet a tengerimalacot nem terráriumban hanem ketrecben tartani a jobb, hatékonyabb levegőcsere miatt. Hosszú távon ideálisabb és egészségesebb az állatkának.

2015. jan. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kökény555 ***** válasza:
Kicsi volt a helye, hasmenése volt, vagy túl sok kaját kapott
2015. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pelletet rakjál alá, akkor egy hét után érzed csak a szagot.
2015. jan. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mekkora volt a helye?
2015. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kb 40x30-as terrárium, plusz még egy 40x35-ös kis erkély, ahova felugrálhatott
2015. jan. 22. 17:45
 8/9 A kérdező kommentje:

amúgy köszi mindenkinek a válaszát, hasznosnak éreztem mind


az a baj hogy hirtelen csaptam bele a malactartásba, és nem volt hozzá se eszem se időm

2015. jan. 22. 17:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100x50-es kecót elég heti 1x. ennyi hely kéne neki minimum
2015. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!