Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit egyenek az egereim az...

Sebok kérdése:

Mit egyenek az egereim az alap kaján túl?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenni az alap táplálékon,magok,zöldségek,gyümölcsökön kívül mit adjak még nekik hogy tuti minden vitamint megkapjanak és egy kis természetes luxus is legyen neki. értem ezalatt pl amit már most adok nekik a rózsaszirom,csipkebogyó(tojást nem szeretik.

Ki mivel kedveskedik rágcsálójának?


2015. jan. 23. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy minden szükséges vitamint, ásványi anyagot, fehérjét stb. megkapjanak, egy jó minőségű pellet tápra lenne szükségük! Én a Versele Laga Crispy Pelletset adom nekik, ez egy nagyon jó márka. :) A magokkal vigyázz, nagyon hizlalnak, csak keveset adj nekik (a magkeverék nem táp)! Naponta kaphatnak zöldségeket: sárgarépát, fehérrépát, céklát, zellert, szárzellert, cukkinit, uborkát, sütőtököt, paradicsomot, édes paprikát, bio salátát, patiszont, spárgát. Kétnaponta gyümölcsöket is kaphatnak (mivel magas a cukortartalmuk), kimagozva (egyes gyümölcsök magjai mérgezőek nekik): alma, körte, szilva, barck, sárgadinnye, görögdinnye, banán, kivi, édes mandarin, narancs, málna, eper, szeder, kék áfonya, meggy, cseresznye. Hetente kétszer pedig fehérjéket: natúr túró, lisztkukac, száraz macska/kutyatáp, főtt csirkehús. Természetes immunerősítőként kaphatnak: szárított csalánt, kamillát, csipkebogyóhúst, körömvirágot. A téli időszakban (és egyébként is kaphatnak néha) immunovet port is jó, ha kapnak!
2015. jan. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én szoktam venni száraz macskatápot az egereimnek, mert sokszor ellik a lány, és nem eszik meg máshogy a fehérjét.

(ők tenyészegerek)

2015. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én az egeremnek naponta adok egy kis kölest (hízlal...) zóldséget. Afrikai fűegerem van, imádom, mindent megteszek hogy kényesztessem. " naponta adok neki almát, barackot, szőlőt, és SAJTOT. Gondolj arra hogyan élnek a természetben...magok, fű, leseett gyümölcsök. Én ajánlom neked a tyúkhúrt, az enyém szereti. ÍRakj be neki néha szénát, de füvet is nyugodtan, szeretik. Búvóhelyet is rakj be neki, ahova el tudja 'raktározni' at ételét az enyém rendszeresen elhordja magának.:)
2015. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
bocsánat, (előző válasz író vagyok) 2 naponta adok neki gyümölcsöket, és SAJTOT! véletlen ezt írtam: "
2015. jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem is Afrikai csíkos fűegereim vannak. búvóhelyet nem teszek be nekik mert nem kell megépítik maguknak a szalmából,szénából,forgácsból és a wc gurigát leaprítva hatalmas erődítményt építenek :)

köszönöm a válaszokat.ezeket így szoktam adni amiket mondotok, de pont az a plusz amit kérdeztem megadtátok. Macskakaját még sose adtam nekik pedig van az is itthon :)

sajtot se. tyúkhúrt imádják ők is :)lisztkukaccal próbálkoztam de ne nem érdekelte őket. tojással nyersen héjában ami megmaradt(másik fajtáim imádták kinyalni) őket az se mozgatja egyáltalán. feljegyzeteltem mindent és a pelletet is megnézem .köszi

2015. jan. 26. 14:45
 6/11 anonim ***** válasza:
(fűegersek vagyok :)) Igen, búvó helyet csinált magának, szénából szalmából, forgácsból, wcpapír gurigából. De én raktam be neki egy fél kókuszt, ágakat is nagyon szeretik, mászkálnak rajta, bár nekem alacsony a terráriumom, nem fér be...karácsonykor lett 2 éves, öreg, már görnyedt és borzos :( De a legjobbakat akarom utolsó hónapjaira :) <3
2015. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok!: Én díszegerekre értettem, amit írtam, hozzájuk értek. :) A fűegerek táplálása más! Szerintem külföldi oldalakon olvasgass utána a dolgoknak.
2015. jan. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
(fűegeres) Igen :) Arra gondolj, hogy ez egy vad állat. Szóval, igaz szelíd, meg minden, de azért az étrendje nem változik sokat!
2015. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez is díszállat,mint a sokcsecsű egér vagy a fehér egér..

Tehát elhizlalni nem jó őket se és a plusz kiegészítők tuti nekik is kellenek azaz a fehérje,vitaminok stb. ugyanis csak ketrecben vannak nem afrikába :)


sok okosat hallottam köszönöm

2015. jan. 28. 17:17
 10/11 anonim ***** válasza:
az afrikai fűegér nem díszegér. :)
2015. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!