Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Him tengerimalacom hatan 2...

Him tengerimalacom hatan 2 forgobol kicsit hullott a szor, reggelre meghalt. Mi lehetett a baja?

Figyelt kérdés

A hetvegen mentem haza, es eszrevettem, hogy a fiatalabbik kis malackanak 2 forgobol kihullott a szor a hatan. Mondtam anyukamnak, hogy vigye el allatorvoshoz mert valami nincs rendben, de egyelore (es mar nem is lesz) nem volt ideje, en meg alig vagyok otthon.

Ma reggel felhivott, hogy meghalt es fogalma sincs mi lehetett a baja.

Ezen kivul minden rendben volt vele.

Egyik baratnom szerint ruhes volt, lehetseges? Vagy esetleg valaki tudja, hogy mi lehetett a baja?



2015. febr. 20. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Atkás, vagy gombás is lehetett, meg valószínűleg nem kapott elég C vitamint sem.
2015. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Minden nap kapott zoldseget :(
2015. febr. 20. 14:19
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Ahogy leírtad bármi lehetett. De a legfontosabb, hogy mivel etettétek? A tengerimalacok főként fűevők ezért fontos hogy mindig (napi 24 órában) legyen előtte széna és víz. A tápok többsége sem tengermalacnak való. A legjobb táp a Versale Laga Cavia Complete.(az állatorvosom ajánlotta) De lehetőleg olyan táp legyen amiben nincsenek magok. Se kukorica, se szotyi. A malacok leggyakoribb betegsége általában emésztőrendszeri, ami jó táplálkozással kivédhető. Furcsán hangzik de ha túl sok zöldséget kap és kevés szénát az is bajhoz vezethet. A zöldségek többsége nem tartalmaz elég rostot és puffasztja az állatot (még az uborka és a paprika is) szóval ezeket is csak nasiként érdemes adni és keveset. Nem beszélve arról hogy ilyenkor a bolti zöldségek rengeteg vegyszert kapnak. Lehet emberi fogyasztásra alkalmas, de egy tengermalacnak végzetes lehet. Ha ezeket betartod sok sok évvel hosszabíthatod meg a malackáid életét. A szörhullás bármi lehetett akár élősködők vagy gomba. De a C vitamin hiány is okozhatja. Én a vizükbe vagy a kajájukra mindig csepegtetek, főleg télen. Részvétem a malacod miatt, szörnyű dolog elveszíteni egy kedvencet, aki a szívedhez nő.

2016. márc. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!