Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény etetése?

Vadászgörény etetése?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz egy vadászgörényem, 3 hónapos korában fog hozzám kerülni.


Mennyit adjak neki enni egy etetés alkalmával? És mit? Ha jól tudom, hozzá kell szoktatni többféle húshoz is.


Száraztápból milyen fajtát vegyek? Több oldalt is olvastam már, de márkát nem írt egyik sem.


Konzerves/alutasakos kajából milyen fajtát vegyek? (Természetesen nem azzal etetném, csak ha valami lenne, akkor azért legyen tartalékba:))


Valamint amiért még kicsi, ezért a junior tápot vegyem neki, vagy lehet "rendeset" is?


Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2015. febr. 24. 18:52
 1/3 anonim válasza:
Szia, nekem van egy 6 éves görim és úgy találtuk mert valaki kidobta, így nem voltam felkészülve rá ezért eléggé nehéz dolgom volt. Csirkemell nyersen(frissen megmosva),marha főzve, disznóhús nem ajánlott, tojássárgája mehet mert kell neki a fehérje. Ha azt akarod hogy egészséges legyen sokoldalúan tápláld és egészen kiskorától fogva szoktasd rá a száraztápra mert abban vannak a rostok. Royal Canin macskatáp vagy Ferret complete görénytáp. Alutasakos kajákat hanyagold mert semmi tápanyag nincs bennük, Whiskas meg társait kerüld el messziről. Ajánlom még a Gimpet multivitamin pasztát és szőroldó pasztát. Nagy gond a göri és rengeteg idő, nagyon sokat kell vele foglalkozni, de nagyon lehet őket szeretni. Sok sikert
2015. febr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A tenyésztőt kérdezd meg, hogy ő mivel etet. De fiatal korban mehet neki minden, csirkehús mindenestül, bőrök, belsőségek, csontok is (kivéve a csöves csontok, de a farhát és a nyakcsigolya simán mehet sőt kell is) nyúlhús, kacsa, pulyka. Tápokból inkább a jobb minőségű macskatápokat add neki, royal canin, orijen stb, nem muszáj, hogy junior legyen, mehet a felnőtt nyugodtan. De a fő tápláléka a hús legyen, tápot csak kiegészítésnek kapjon.

Nasinak meg ahogy az előző írta lehet venni nekik pasztákat, szőroldót, sima multivitaminost, lazackrémeset, lazacolajat, liofilizált fehér halat. Akkor az enyémek szeretik a zöldséget meg a gyümölcsöt is így kapnak néha uborkát, banánt, meg nálam az egyik fiú kifejezetten odavan a répapüréért is. Ezeket nem kell sűrűn adni, hetente egyszer egy kis jutalmazásnak elég. :)

2015. febr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Etetésnél meg annyit adj neki amennyit egyszerre megeszik. A kölykök még falánkak ezért naponta 3-4szer kell etetni őket. Később felnőtt korban már át lehet térni a napi 2szeri etetésre.
2015. febr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!