Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel koptathatja a fogát a...

Mivel koptathatja a fogát a nyulam?

Figyelt kérdés
Mostanában fogproblémái vannak,ezt lecsíptetéssel oldottuk meg eddig, de kezd zavaró lenni, hogy hiába próbálkozunk, nem hajlandó a füvön és a tápon kívül mást elrágni. Fa, szárazkenyér, fogkoptató, alma, répa mind ott marad és ott rohad meg. Mivel lehet rávenni, hogy rágjon?
2015. febr. 24. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Rosszul neveltétek, ha nem kap tápot, majd rágja a répát.
2015. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szénája van? Az lenne az egyik legfontosabb dolog a fogkoptatás és az emésztés szempontjából is.
2015. febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A széna a legjobb. A többi fölösleges.
2015. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem derül ki ebből, mennyi tápot kap, de valószínű túl sokat. Csökkentsd a mennyiségét, széna és víz viszont mindig legyen előtte. Szárazkenyér egyáltalán nem kell, alma, répa is csak nasi, fogkoptatás szempontjából nincs jelentősége. Ágakból érdemes különféléket megpróbálni, hátha valamelyiket jobban preferálja. Fűzfa, nyárfa, alma, körtefa jó, csonthéjas gyümölcsöt termő fa (szilva, barack stb.) NEM!
2015. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igazából tápot mostanában csökkentettem, mert rossz hatással volt rá, így egyeltalán nem kap mást, mint zöld takarmányt. A széna is teljesen felesleges, ugyanis bekotorja maga alá és alomnak használja. Ha valahogy ezt lehetne mellőzni én csak örülnék neki, mert szénát bármikor tudok neki adni.

Ágak.. Nos hát jó vastag fűz ágat szoktam adni neki,mert fűzfáink vannak itthon, de szintén semmi. Egyszerűen hajthatatlan, csak ne kelljen rágnia..

2015. febr. 25. 18:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Szóval lényegében szénát nem is kap? Akkor itt a hiba, a széna létfontosságú, pont azért mert sokat kell belőle rágnia, hogy elegendő tápanyaghoz jusson belőle, így koptatja a fogát is. Persze, egy részét elpazarolja, behúzza maga alá aztán abból már nem eszik, az enyém is ilyen, engem is bosszant, de ez van. Adj neki csak szénát, minimális tápot, nyugi nem fog éhenhalni, majd szépen rászokik, ha nincs más.
2015. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A táplálék 70%-ának szénának kell lennie!! Ha kikaparja, nem eszik belőle, akkor rossz minőségű a széna, vegyél másikat.
2015. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Redcorns13 válasza:
Mi próbálkoztunk mésztartalmú fogkoptatókkal, de az én nyulam a falat jobban szereti
2015. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jóhogy fogproblémája van, ha nem eszik szénát!

A széna a LEGFONTOSABB!!!!!!! Addig kell próbálkozni, amíg nem találsz olyat, amit szeret.

2015. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nem ártana egy röntgen, mert lehet, hogy fogtályog miatt sem eszik.
2015. febr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!