Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan lehet "tudni", hogy a...

Honnan lehet "tudni", hogy a hörcsög eszi a kölykeit?

Figyelt kérdés

Bár a kérdés elsőre banálisan hangzik, mégis felteszem, mert bízok benne, hogy néhány használható választ kapok.

Kizárólag tapasztalatok érdekelnének, hogy akinél a mama hörcsög kölyköket fogyasztott, hogyan vették észre azt? Semmi esetre sem szeretném háborgatni a fészket, tehát megnézni nem fogom, ezért érdekelnének az egyéb módszerek. A válaszokat előre is köszönöm!



2015. ápr. 9. 11:26
 1/9 anonim válasza:
0%
Az anya hörcsögök ELVILEG nem eszik meg. Az apukák szokták. Ha jó viszonyban vagy a hörcsög anyukával, akkor megfogja engedni, hogy megnézd a kicsiket. Vagy vedd ki az anyukát és addig nézd meg a kicsiket de ne érj hozzájuk, mert átveszik az emberi szagot!
2015. ápr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem eszik meg, de ezt előre nem fogod tudni szerintem.
2015. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
még nem tapasztaltam szerencsére ilyet, de gondolom az elég árulkodó jel, ha véres a forgács, meg azért néha az anyahörcsög is elmegy enni, akkor pedig ráláthatsz a kicsikre, hogy mennyien vannak, vannak-e gyanús jelek
2015. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az enyem feltette a kicsinyeit, de megengedte hogy megnezzem :) sok horcsogom volt mar de egyik se ette meg a gyerekeit. :D
2015. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam h állati fehérje hiány esetén megeheti, én néha adok nekik sajtot vagy puha hamburgerhús darabot, mind a nyolc kölyök megmaradt és szép gyorsan nőnek. :)
2015. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Óvatosan betekintést nyertem a fészekbe- persze nem nyúltam hozzá- 8 kölyök van :)) Első ellésre nem is rossz! A véres forgácsról még nem tudnám eldönteni a kannibalizmust, mert kb fél naposak a babák, és a szüléstől eleve véres lett. Azért izgulok, mert egy másik hörcsögöm már ette meg a kölykeit, és összesen egy maradt annak idején a ki tudja mennyiből. Akkor persze még ennyire sem mertem háborgatni a fészket. Miután az anyu mindent "behörcsögölt" az éléskamrába, folyamatosan rágcsálást hallok, továbbá feltételezhetően a szopizás hangját, no és ilyenkor nem tudom eldönteni, hogy anyuci épp megkóstolt-e valakit, vagy a kicsik kóstolgatják őt :D Igaz, megakadályozni nem igazán lehet, de valahogy csak megpróbálnám, ha tudnám, hogy tilosban jár.
2015. ápr. 9. 11:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg zöldséget is érdemes adni nekik, kis darab tv paprikát és paradicsomot. Így a vitamin is megvan.
2015. ápr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok folyadék kell ilyenkor az anya hörinek, sok lédús gyümölcs, paradicsom, paprika, uborka, mandarint is kaphat ha édes...stb.

Valamint sok állati eredetű fehérje kell neki, ilyenkor minden duplán kell neki.

Főtt tojás (sárgája és fehérje), túró, tejföl, trappista sajt

2015. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok folyadék és fehérje kell az anyának a vemhesség és a szoptatás alatt. A kis terület miatt is megeheti őket, vagy ha fél valami veszélyforrástól. Viszont ha nem nézel be a fészekbe, nem fogsz látni max vércseppeket vagy maradványokat. :(
2015. ápr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!