Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kis rágcsálót vegyek?

Milyen kis rágcsálót vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék patkányt vagy egeret, de éds' anyám kidob vele a házból :( Tengerimalaccal nem jövök ki jól valamiért, a hörcsöggel sem. Aranyosak egyébként, meg könnyű velük foglalkozni, de valami mást szeretnék, ami "ember barátabb" illetve okos is. Vadászgörényt nem igen szeretnék mert egyrészt drága másrészt pedig harapós is úgy tudom. (Persze lehet nevelésen múlik...) Deguról valamit tudtok mondani esetleg? De azt is megköszönném, ha mondanátok trükköket, hogy mivel vegyem rá anyumat a patkányra! :D

2015. ápr. 13. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg csincsilla??????
2015. ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Közeli ismerősömnek volt sokáig vadászgörénye, egyáltalán nem harapott, soha - szóval ez ne tartson vissza, ha amúgy azt szeretnél. Régen nekem is a degu volt a kedvencem (bár nekem soha nem volt), végül én a hörcsög mellett döntöttem, mert a deguknak sokkal nagyobb hely kellett volna. Annyit tudok róla, hogy több szintes, nagy ketrec kell nekik, sok rágcsálóval ellentétben a degu szereti a fajtársat és nappal aktív.
2015. ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
olyan kis fáradtak voltak szegények mikor nézegettük őket :D de nem tudom, hogy mennyire barátságosak, sajna csak nyusziknál van tapasztalatom, ami nagyobb rágcsáló
2015. ápr. 13. 19:48
 4/7 anonim ***** válasza:

a patkányok pedig jó kis házikedvencek, nekem ugyan nem volt még, de szeretnék nagyon. mellette érv például, hogy a közhiedelemmel ellentétben tiszta állat, mosakszik, és nem büdös (nyilván a helyét takarítani kell), és házikedvencként nem terjeszt betegségeket sem, valamint hogy nagyon intelligens, tanulékony, ragaszkodó, és ha úgy van, szobatiszta is. (egy barátnőm vitte a patkányát jóidőben sokfelé, és megtanulta, hogy csak a zsebébe, egy zacskóba piszkítson ilyenkor)

nekem hörcsögöm van most, és nyuszim, a nyuszi aranyos jószág, de a hörcsögöm harap, mintha muszáj volna :D

2015. ápr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Degut NE! Nem való háziállatnal, folyamatosan menekülni akar aludni sem lehet tőle. Inkább csincsilla.
2015. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is ezért gondolkodtam patkányon, mert okosak nagyon...de ugye falun is élek, és erre nem nagyon nézik jó szemmel őket, hiába magyarázom, hogy ezek nem vadpatkányok :) Köszönöm a deguról az információt! Fontos, hogy emberbarát legyen, mert magamhoz szoktatom általában a házi kedvenceket :)
2015. ápr. 13. 20:49
 7/7 anonim válasza:
5 éve 2 degu tulajdonosaként nyugodtan tudom ajánlani őket. Az első pár hónap kicsit talán macerás volt,hisz éjszakai állat de átszoktak a mi életvitelünkre, este alszanak (ritkán ha megijednek csipoghatnak éjszaka de ez ritka) nappal éber, de ez minden rágcsálónál fenn állhat.
2015. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!