Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet hogy az állatorvos...

Lehet hogy az állatorvos hibázott?

Figyelt kérdés

Egy olyan kérdéssel fordulok felétek,hogy Csütörtökön műtötték meg a tengeri malacomat egy nyak-háton lévő daganattal. Előtte semmi féle baja nem volt a malacomnak. Csak el vittük állat orvoshoz, mert aggasztott az a 'görcs' a nyakánál..Azt mondta az állat orvos, hogy meg kell műteni mert megnőhet és ki is fakadhat ha a bőr szét szakad az pedig halálos lehet egy kis testű állatkánál.

Meg is műtötték csütörtökön, szépen gyógyult a sebe nem rágta,nem kaparta..

Azonban tegnap előtt észre vettem hogy eléggé letört szegénykém. Kivettem simogattam hozzám bújt. Utána olvastam mitől lehet ez .. nem írt semmi konkrétat csupán hogy a műtét utáni stresszt most heveri ki.

És tegnap mire haza értem az iskolából és be léptem az ajtón éreztem hogy itt valami nem stimmel.. nem úgy várt haza ahogy szokott...csak egy helyben feküdt..néha néha fel sírt..fészeklődött. olvastam neten hogy gyomor görcse lehet, arra utaló jeleket adott.. fel hívuk az állatorvost hogy mi lehet a baj?! mondta vigyük el hozzá..20percen belül ott is voltunk. megnyomkodta a hasát,kapott 3 szurit ..aztán kicsit beszédült mikor a 2.at is megkapta..dőlöngélt...gondoltam valami nem oké..az állatorvos arcán láttam egy kis bizonytalanságot..

de azt mondta nem lesz baj! adott egy fecskendőt és egy infúzió alapu port amit vizben kell higitani és adni neki.

mikor be szálltunk a kocsiba el kezdett 'ugrálni' az egész teste a malackának...simogattam ,beszéltem hozzá hogy nem hagyhat itt és erős ,tartson ki!!!!!!!!!

aztán csend lett.rá néztem ugy tünt minden oké ,lélegzett ,éber volt

aztán mire haza értem elpusztult az ölemben

természetesen én még mindig nagyon ki vagyok borulva, fel sem tudom fogni hogy mi történt..üres nélküle a szobám és az életem is. szoros kapcsolat volt köztünk :(

3 éves lett volna májusba , még fiatal ahhoz hogy meghaljon !!!!!!!!!!!

Azon bizonytaéanodtam el hogy lehet hogy az orvos valami mást nyomott belé...mert előtte nem volt ennyire rosszul, lehet a gyógyszert cserélte össze?? vagy fogalmam nincs mi lehet:(

sjanos vissza hozni nem lehet a malackát de nagyon érdekel hogy mi lehetett a halálának az oka

lehet a daganat volt átétes?

magamat is hibáztatom részben. míg nem műtötték meg nem volt semmiféle baja...nem tudom hová tenni a helyzetet...szeretnék segítséget,tanácsokat kapni tőletek !!! Előre is köszönöm !!!!!!


2015. ápr. 14. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet,hogy altató injekció volt. a férjem kutyával járt így,hogy véletlenül azt adott
2015. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a kedves állatod elvesztését.

Nincs abban igazad, hogy nem volt semmi baja a műtét előtt. Hiszen a daganatok miatt lett a műtét. Egészséges állaton nincs semmiféle daganat. Általában , ha kivesznek egy daganatot, azt megvizsgálják szövettanon. Lehet, a malackádnak rosszindulatú volt. Az állatok, főleg az ilyen kicsik, mint a tengeri malac, nem igazán viselik el a műtétet. A stressz miatt is meghalhatnak. Nem arra alkotta a természet őket, hogy altatószer és gyógyszerek kerülnek a szervezetébe.

Annyit tehetsz, hogy boncolást kérsz.

Az állatorvosok legtöbbje a legjobb tudása szerint igyekszik gyógyítani az állatokat. De nem szabad hasonlítani a humán orvosláshoz, hiszen egy állat nem tudja megmondani hol fáj, hogyan fáj, milyen tünetei vannak.

2015. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
első válaszoló.Sajnálom a kuytust..sajnos én is gondoltam már erre :(
2015. ápr. 14. 12:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem. Sajnos őt már semmi se hozza vissza, de tudom mit érzel. :( Az én nyuszim néhány hete halt meg műtét után, neki is daganata volt a hasán, de jól elkülöníthető, az orvos szerint jól műthető. Nem fájt neki, nem zavarta semmiben, de növekedett, így a műtét mellett döntöttem. Megvolt a műtét, az orvos szerint jól ébredt belőle, az utolsó öltéseknél már rúgkapált. Ehhez képest amikor kint várakoztunk arra, hogy rendesen felébredjen végre, én vettem észre, hogy már nem lélegzik. Próbált még szívmasszázst adni neki, meg oxigént, de már késő volt. Nem tudom én se, hogy kinek a hibája volt ez, szerintem egyáltalán nem úgy festett már akkor sem, amikor kiadták, mint aki gond nélkül ébredezik az altatásból. Nekem is lelkiismeret-furdalásom van, mert talán erőszakosabbnak kellett volna lennem, hogy ez nem tetszik így, tegyék oxigénre, vagy minden pillanatban figyelnem kellett volna a légzését, akkor talán lett volna még esélye. Tudom, hogy nincs értelme a "mi lett volna, ha" mondatoknak, talán ha el se viszem műteni, él még vidáman bármeddig, de ha meg abba hal bele, hogy nem műttetem meg, utólag azt sajnálnám.


Nekem azóta van másik nyuszim, mert nagyon rossz volt üresen látni a ketit. Neked is ezt javaslom, nem ugyanaz mint a régi, de kis vigaszt nyújt a hiányérzetre.

2015. ápr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

második válaszoló: mondta az állatorvos hogy boncoltassuk fel..de már tegnap eltemettük a kertbe.

csak mi lett volna HA nem műtettem meg akkor lehet még mindig élne..de az is lehet hogy fájdalmai lettek volna, hisz nem mondják hogy 'gazdi fáj' ..tűrik a fájdalmat, mert ha a vadonban kimutatják áldozatok lesznek.

sajnos kísért ez a gondolat engem, hogy lehet az én hibám...

2015. ápr. 14. 12:34
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Istenem, de borzasztó. Hát talán nem kellene annyiban hagyni ezzel az "őt már semmi nem hozhatja vissza" mottóval, mert akkor elég sűrűn halnak meg az állatkáink állítólag veszélytelen rutinműtétek miatt. Így lehetnek gondatlanok és figyelmetlenek az állatorvosok, ha senki nem jár utána, hogy mi történt.
2015. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

harmadik válaszoló: Nagyon sajnálom a nyuszidat..sajnos ugyan ezt érzem ..hogy lehet erőszakosabbnak kellett volna lennem az állatorvosnál és mondanom neki hogy valami nem oké..de csak látta hogy rosszabodott a szuri után az állapota és a viselkedése is.

nekem a műtétnél nem volt gond..nekem is azt mondták egyszerű rutin műtét volt nem volt semmiféle baj.jól viselte.

és engem is aggaszt az egész hogy 'mi lett volna ha..' nem műtik meg..lehet még vidáman éldegélne ám de fájna neki :(

tengeri malacot nem szeretnék mert már ez volt a harmadik..az első epilepsziában halt meg már úgy vettem meg...

másodikat örökbe adtam egy egyesületnek mert beteg volt

és most őt is elveszítettem ..sajnos a tengeri malacok nagyon beteges állatok és sokféle bajuk lehet:/

nyusziban gondolkoztam vagy vadászgörényben de csak nyárra szeretnék ,még túl friss nekem ez az egész. a szobába egyenesen utálok bemenni, nagyon üres..:(

2015. ápr. 14. 12:39
 8/11 A kérdező kommentje:

negyedik válaszoló: miután meg halt a malackám, anyukám felhívta hogy Hétfőn nem megyünk vissza varrat szedésre, mert mire haza értünk tegnap sajnos elpusztult.

Az állatorvos köpni,nyelni nem tudott. vártuk hogy bele szóljon a telefonba és mondjon valamit! de csak csend volt nem mondott semmit !aztán el kezdte a mondókáját hogy erre lehetett számítani stb..

hát nem nyugtatott meg vele..mert arra gyanakszom hogy rossz gyógyszert adott be neki

Visszük a kutyákat oltani a hétvégén hozzá és meg fogom kérdezni..nem akarom annyiba hagyni az egészet.

2015. ápr. 14. 12:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Görikhez nem értek, de a nyuszit javaslom, ha elég biztonságossá tudod tenni a helyet, ahol kiengeded. Vezetékrágásra, tapétatépésre ugyanis lehet számítani. Viszont mindenképp tenyésztőtől vegyél, kereskedésből SOHA. Beltenyésztettek, mindenféle genetikai bajuk van, sokkal kevesebb a várható élettartamuk, mint egy rendes tenyésztőtől származó nyuszié. Még így is, hogy egy ilyen betegség bármelyiket utolérheti (a nyuszim nem volt még 5 éves, az nem számít olyan nagyon idősnek, azért is mertem megműttetni).
2015. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem te írtad ki ezt a kérdést is?

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__6754309-v..

Írtam ott is, hogy részvétem a malackáért, de akkor itt is írom... :c

Ha azt a kérdést is te írtad, lehet, hogy elfertőződött a sebe, és az amúgy is legyengült szervezetének ez túl sok volt. Sajnos nem tudom, ezt hogy lehetett volna megelőzni, malackáknak nem szokás gallért adni, bár a nyakukat kevésbé szokták rágni. Biztos érzékeny volt neki a terület.


Ha nem te írtad, akkor se hibáztasd magad. Te elvitted orvoshoz, az ő dolga lett volna, hogy mindenről tájékoztasson, minden szakszerűen végezzen. Ha jól értem a leírásodból, valószínűleg zsírdaganata volt a malackának, azt mindenképp meg kell műteni és minél előbb, annál jobb. Tehát jól tetted, hogy elvitted a dokihoz.


De még ha korrekt munkát is végzett, sajnos mind a műtét, mind az injekció van akkora stressz a cocának, hogy belepusztulhat, még a sima rutinműtétet is nehezen viselik.

Másrészt nagyon sok nem hozzáértő állatorvos van, aki nem foglalkozik malacokkal, csak kutyákkal, macskákkal, és inkompetenciájuk ellenére is vállalják őket - sajnos. Nagyon sok antibiotikum végzetes lehet a malac számára, érdemes egy kinyomtatott listával menni az ilyen orvosokhoz, hogy véletlenül se adják azt nekik. Ha a te cocád is ilyet kapott, simán lehetett az a halála oka.

Kinél voltatok egyébként?


Biztos nagyon nehéz most, nekem is pusztult már el malackám, borzasztó volt :c De hidd el, az idő begyógyít minden sebet és előbb-utóbb csak a szépre fogsz majd gondolni! Persze minden gondolatban lesz majd egy kis szomorúság is, de ez a fájdalom elmúlik majd.

2015. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!