Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet hogy az állatorvos...

Lehet hogy az állatorvos hibázott?

Figyelt kérdés

Egy olyan kérdéssel fordulok felétek,hogy Csütörtökön műtötték meg a tengeri malacomat egy nyak-háton lévő daganattal. Előtte semmi féle baja nem volt a malacomnak. Csak el vittük állat orvoshoz, mert aggasztott az a 'görcs' a nyakánál..Azt mondta az állat orvos, hogy meg kell műteni mert megnőhet és ki is fakadhat ha a bőr szét szakad az pedig halálos lehet egy kis testű állatkánál.

Meg is műtötték csütörtökön, szépen gyógyult a sebe nem rágta,nem kaparta..

Azonban tegnap előtt észre vettem hogy eléggé letört szegénykém. Kivettem simogattam hozzám bújt. Utána olvastam mitől lehet ez .. nem írt semmi konkrétat csupán hogy a műtét utáni stresszt most heveri ki.

És tegnap mire haza értem az iskolából és be léptem az ajtón éreztem hogy itt valami nem stimmel.. nem úgy várt haza ahogy szokott...csak egy helyben feküdt..néha néha fel sírt..fészeklődött. olvastam neten hogy gyomor görcse lehet, arra utaló jeleket adott.. fel hívuk az állatorvost hogy mi lehet a baj?! mondta vigyük el hozzá..20percen belül ott is voltunk. megnyomkodta a hasát,kapott 3 szurit ..aztán kicsit beszédült mikor a 2.at is megkapta..dőlöngélt...gondoltam valami nem oké..az állatorvos arcán láttam egy kis bizonytalanságot..

de azt mondta nem lesz baj! adott egy fecskendőt és egy infúzió alapu port amit vizben kell higitani és adni neki.

mikor be szálltunk a kocsiba el kezdett 'ugrálni' az egész teste a malackának...simogattam ,beszéltem hozzá hogy nem hagyhat itt és erős ,tartson ki!!!!!!!!!

aztán csend lett.rá néztem ugy tünt minden oké ,lélegzett ,éber volt

aztán mire haza értem elpusztult az ölemben

természetesen én még mindig nagyon ki vagyok borulva, fel sem tudom fogni hogy mi történt..üres nélküle a szobám és az életem is. szoros kapcsolat volt köztünk :(

3 éves lett volna májusba , még fiatal ahhoz hogy meghaljon !!!!!!!!!!!

Azon bizonytaéanodtam el hogy lehet hogy az orvos valami mást nyomott belé...mert előtte nem volt ennyire rosszul, lehet a gyógyszert cserélte össze?? vagy fogalmam nincs mi lehet:(

sjanos vissza hozni nem lehet a malackát de nagyon érdekel hogy mi lehetett a halálának az oka

lehet a daganat volt átétes?

magamat is hibáztatom részben. míg nem műtötték meg nem volt semmiféle baja...nem tudom hová tenni a helyzetet...szeretnék segítséget,tanácsokat kapni tőletek !!! Előre is köszönöm !!!!!!


2015. ápr. 14. 12:09
1 2
 11/11 Vandor72 válasza:
Tengerimalacot, törpemalacot , nyuszit , sünit, degut, hörcsögöt, egeret nem tanácsos olyan állatorvoshoz vinni , akinek a fő területe az általános kutya- macska ellátás . Mert a fent leírt kisállatok az egzotikus kisemlős kategóriába tartoznak , csak olyan doki tudja kezelni a betegségeiket , akinek egzotikus állatorvosi diplomája/ gyakorlata van ! Sajnos kevés ilyen van, és az áraik is kicsit magasabbak, mint a sima állatorvosnak. DE legalább tudják mi a baja az állatodnak , ugyanis ezeknek a fajtáknak speciális betegségei ( is ) vannak, amiket egy általános állatorvos nem ismer fel , ezért félrekezeli !!! Saját tapasztalat is ez sajnos, nem is egy hörcsögünk pusztult el így anno , a doki meg csak széttárta a kezét, hogy "olyan pici állat, ki tudja mi baja" . Ha újra lesz ilyen kisállatod mindenképpen nézz utána, hogy a lakóhelyed környékén hol van egzotikus állatorvosi rendelő ! A malackádat sajnálom , de nem te tehetsz róla .
2015. ápr. 17. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!