Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac szelídítés?!

Tengerimalac szelídítés?!

Figyelt kérdés
Két napja van nálam egy hím tengerimalac.Az első nap békén hagytam hagy fedezze fel új otthonát.A ketrec sajnos csak felülről nyílik tehát nincs lehetőség arra,hogy magától kimerészkedjen csak az hogyha én veszem őt ki.Ma kivettem először nagyon megijedt aztán keső délután addig simogattam,hogy becsukta a szemét és elaludt.Szeribtetek ez a bizalom jele mát vagy csak nagyon fél?Vagy nem tudom...

2015. ápr. 22. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha egy állat nagyon fél, akkor nem alszik el.

"annyira megijedt, hogy egyből el is aludt" ez kicsit viccesen hangzik, nem? :D

2015. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez jó jel. De azért néhány napig még csak óvatosan közelíts hozzá. Nagyon félénkek. Ha a környezetét már teljesen megszokta, akkor jössz te. Eleinte csak sokat legyél a közelében, hogy megszokja a jelenlétedet, majd lassan lehet ismerkedni. Nálunk ismerkedés pl. az orr összedörzsölése. Mivel ketrec, ezért nyugodtan odateheted az orrodat a rácshoz, és megvárhatod, amíg odajön. Így ő "belülről", a biztonságból ismerkedik.

Az nem jó, hogy felülről nyílik a ketrec (mármint csak ezért nem jó, amúgy praktikus), mert így az első hónap(ok)ban még néha frászt kaphat, ha ki akarja valaki venni, de majd megszokja ezt is (tudod, légitámadás, madarak). Ha már teljesen megszokta a ketrecet, meg téged, akkor lehet őt huzamosabb ideig kint hagyni, hogy azt is felfedezze. Érdemes valami búvókát elhelyezni, ahová visszahúzódhat ilyenkor, ha megijedt.

2015. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha még azóta is alszik,akkor az szívroham volt.
2015. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nálunk ismerkedés pl. az orr összedörzsölése."


Nem nálunk, hanem a tengerimalacoknál. :D

2015. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva, szerintem egyik se. Valószínűleg baromi fáradt volt és mivel nem tetted vissza, kénytelen volt az öledben durmolni. Két nap után én még nem beszélnék bizalomról egy állat esetében. (Amúgy biztos vagy benne, hogy aludt? Malacok ritkán szoktak csukott szemmel aludni.)


Még egy kicsit hagyhatnád amúgy, hogy megszokja az új helyét. Persze kézbe venni lehet egy nap egyszer, hogy szokja azt is.

2015. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a fiú malacok félősebbek mint a nőstények, de jó jel hogy elaludt, mert kezd megbízni benned. Etesd a kezeddel őt és meg fog szokni 1-2 hét alatt :)
2015. ápr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Becsukta a szemét tehát aludt.Szuszogott.Szívrohamot nem kapott.De köszönöm a válaszokat azóta sokat szelídült.Sokat játszunk.
2015. ápr. 28. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!