Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen tapasztalatok vannak...

Milyen tapasztalatok vannak degukról?

Figyelt kérdés

Bármilyen infó érdekel, leginkább hogy mennyire ragaszkodnak az emberhez, jönnek ki a macskával, és mennyibe kerül az elszállásolásuk?


Mielőtt leszólnátok, nem állt szándékomban beszerezni egyet, viszont önkéntes vagyok egy menhelynél, és nagyon kellene ideiglenes befogadó 30 állatkának. Én nem gyakran vagyok otthon, csak hétvégén, és én ugyan jobban, de anyum elég rosszul áll anyagilag. Ha belefér 3-4ezerbe havonta a kaja nekik (ketrecet adnak) akkor valahogy megbeszélem vele, hogy lásson el egyet, mert csak egyre lenne kapacitásom, de az is több, mint a semmi.


Szóval tapasztalatokat várnék, szakirodalmat olvastam, de ezek nincsenek benne, csak annyi, hogy társas lények, de hogy mennyire, az nem.

Előre is köszi.


2010. febr. 22. 19:15
 1/5 anonim válasza:

Juj nekünk van nagyon kedves érdeklődő.Jobban érzi magát ha párban tartják.Beszédes. nagyon cuki mikor 'beszélget'. Kicsit szexmániásak XD.Ha nem akarod szaporítani mindenképp 2 lányt vegyél. Ha igen olyan ketrecet ami sűrű rácsozású, különben a születésük után már nyitott szemű, szaladgáló kicsik megszöknek.Amúgy 5-8 kölyök születik. A születés előtt ki kell venni a másik degut mert az anyaállattal összeverekedhet. Kaja nem drága. Jóval kevesebb mint amennyit te írtál. Hajlamosak cukorbetegségre. Ezért almát,répát nem ehet. a salátát szeretik nagyon, és kész degu eledelt lehet kapni ez a kettő jó. Nyúl,tengerimalac stb. táp nem jó. Kell betenni faágat hogy tudja koptatni a fogát.

Remélem hasznos volt. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Még annyit hogy nagyon jól elvannak ketten. Kedvesek meg minden. Ha egyedül van úgy is jó, csak akkor kicsivel többet kell simogatni.
2010. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, hasznos volt, köszi, várok még válaszokat:)

Amúgy félreértettél, hanem venni akarok, hanem befogadni ideiglenesen.

Ha valakit esetleg érdekelne, akkor a Noé rágcsálómentőknél jelentkezhet, mivel 30 degut kellene embereknél elszállásolni:)

2010. febr. 22. 20:52
 4/5 anonim ***** válasza:
nem szabad egyedül tartani mert depis lesz kell neki egy társ
2010. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha lehetséges kettőt fogadj be, mert hiába a szerető gondoskodás fajtárs hiányában depis lesz és elpusztulhat.
2010. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!