Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek, ha a nyuszim az...

Mit tegyek, ha a nyuszim az almot használja fekvőhelynek?

Figyelt kérdés
Péntek este hoztuk, az egyik sarokba raktam az almot, oda piszkított, egyből szobatiszta volt. Erre ma reggel befeküdt az alomba és nem is akar kijönni. Vagyis néha ugye kijön, eszik stb. aztán visszamegy és ott pihen.. Fehér a bundája és most tök koszos lett (pisis). Hogy tisztítsam meg? És mit csináljak, hogy ne ott feküdjön? Ha átrakom máshova, akkor is belemegy. Pedig bőven van helye máshol is. Eddig is máshol feküdt..
2015. máj. 17. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Cseréld fel az almot a fekvőhelyére. Vagy tedd át a fekvőhelyét valahová máshová.
2015. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már mondtam, ha átrakom máshová, akkor js az alomba megy.
2015. máj. 17. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor cseréld i az almot más alomra. Legyen egyenlőre csak sima homok a mostani alomja helyett.
2015. máj. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És az jó neki? Mármint én utánaolvastam hogy melyik a jó alom, ezért van most fapellet. A macskaalmok állítólag mérgezők, a másik meg porzik és megfulladhat stb. A homoktól nem lehet semmi baja?
2015. máj. 17. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Homokot ne rakj alá. Vagy pellet, vagy forgács, de a pelletnek jobb a nedvszívó képessége.

A nyuszik sokszor szeretnek a wc-ben pihenni, nem szokatlan ez. Ha nagyon zavar, a pisis részt gyakrabban cseréld, vagy szórj a tetejére újabb réteget.

A fürdetést nem ajánlom, ahhoz biztos kéz kell, hogy már nyugodtabban tudd tartani a nyuszit, és ő is megbízzon benned. Egy rossz tapasztalattal hosszú időre, vagy talán végleg el lehet veszíteni a nyuszi bizalmát. Megtisztítja ő magát annyira, amennyire kell.

2015. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pellet van alatta. Ebben fetreng.. Eléggé zavar, mert minden nap cserélem (ma 2x vagy 3x is cseréltem) de akkor is pisil és bogyózik és abban fekszik, ami beleragad a fehér szőrébe..
2015. máj. 17. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!