Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg betegesek a torpenyulak?

Tényleg betegesek a torpenyulak?

Figyelt kérdés
Gondolkozunk kisallaton és a férjem azt mondja, hogy betegesek a nyulak. Lakásban tartanánk. Masik verzió a tengeri malac, de abból meg kettő kell.....
2015. máj. 29. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy betegesek, túlzás. Inkább érzékenynek mondanám. Ráadásul zsákmányállatok, így utolsó pillanatig titkolják a betegséget, és avatatlan szem csak későn veszi észre, amikor már órákon múlik az élete.

Az én nyuszim 2 év alatt egyszer volt beteg, amikor penészes szénát evett (későn vettem észre). De van olyan nyuszi is, akit a frontok rendszeresen orvosi beavatkozást igényelnek, mert leáll az emésztése. Alaposan olvassatok utána a nyúltartásnak, mielőtt belevágtok.

2015. máj. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is kb két éve van nyulam. Néha rosszul van ha rosszat eszik. Szerencsére gyors az emésztésük és hamar kiürül a belük. Ezért mindig kell legyen kajája első sorban széna. Ismerek olyat akinek fél évente új nyula van mert az előző kimúlik. Érzékenyek igen. Figyelni kell és nem érdemes kisérletezgetni a kajájával. Meg a meleget nem bírják.
2015. máj. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Anonymus.lány válasza:
nekem 8 vagy 9 évig volt egy törpenyuszim, egyetlen egyszer sem volt beteg, aztán nemrég megcsípte egy szúnyog (sosem volt beoltva) és valami halálos szarságot elkapott (és a másik is, 4 éves), úgyhogy már sajna nem élnek, de azelőtt sose volt bajuk
2015. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!