Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy dzsungáriai törpehörcs...

Van egy dzsungáriai törpehörcsögöm és nagyon sokat alszik, szinte olyan mintha félig halott lenne. Nem eszik, nem iszik és nem mozog. Szombaton még nem volt baja, boldogan rohangált de vasárnap óta ilyen. Lehet hogy csak nagyon öreg?

Figyelt kérdés
Azt hiszem kb. egy és fél éves.Nemrég az állatorvos azt mondta hogy teljesen egészséges.
2015. jún. 8. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom, hgy eleve éjszakai állatok, nem lehet hogy éjszaka van fent? Esetleg ennek próbálj meg utána járni. Egyáltalán nem eszik, iszik? Elképzelhető hogy vannak rejtett tartalékai és azokat eszi. Dokinál volt ezóta a viselkedésváltozás óta?
2015. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a meleg azért őt is megviseli. Biztos, hogy nem eszik? Nem lehet éjjel vagy a dugikaját majszolja?
2015. jún. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van hörcsögöm. A napirendje: nappal alszik (pláne most, mikor hidegebb volt max 1szer kijött pisilni. Szobatiszta a házába kaksil)

Éjjel hörcsög kerekezik, akkor pisil kakil, betömi a pofijába a magokat az almát répát stb. Én se szotam látni hogy eszik ha a kezemben van és adok neki szotyit akkor is elteszi magának a házikójába. Igen, alapvetően éjszakai állatok akkor csinálnak mindent. De azt tudnod kell hogy egy hörcsög 1-másfél évig él. Talán 2. Igazábol minden a tartástól függ

2015. jún. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel éjszakai állat, nappal nem lehet látni, csak ritkán. Éppen ezért attól, hogy nem látod, még nem jelenti azt, hogy meghalt. Ébreszd fel nappal, vedd ki, így hozzászokik, és nappal is piit aktívabb lehet. 1,5 éves kor még nem számít öregnek, de ha a felmenőit nem ismered (tehát kereskedésből van, ahol a testvérek is párosodnak egymással...), akkor elképzelhető, hogy ettől megrövidül az élete. Tenyészetből vásárolt hörikkel ilyen nagyon ritkán fordul elő.

Hány fok van a lakásban, ahol tartod?

Miket kap enni?

Van előtte önitató?

Milyen játékai vannak?

Mekkora helyen él (mérd le nekem)?

Milyen gyakran veszed ki babusgatni?


9 éve dzsungitartó

2015. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat de csütörtökön elhunyt!
2015. jún. 12. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!