Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen időközönként adhatok a...

MarkXXD kérdése:

Milyen időközönként adhatok a nyulamnak karalábét?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a nyúlnak csak korlátozott mennyiségben lehet karalábét adni, de én ha meglátom valahol a korlátozott szót, akkor nagyon behúzom a kéziféket. Én nagyon nem merek neki adni, ezért 2-3 naponta adok neki egy nagyon keveset, ami alatt azt értem, hogy azt egy átlagos ember egybe le is tudná nyelni.

2015. jún. 11. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:

" "Az alapszabály, amit mindig tarts szem előtt!

A nyúl helyes táplálása: egész nap széna+széna+széna, napi 1x kevés, de jó minőségű táp - általában vacsorára. A jó táp színezék és adalékmentes pellet. Törpéknek általában a napi táp adagja 1 csapott evőkanál.

TILOS bármilyen cukros, mézes dolog! Tilos a csokoládé, a citrusfélék (az illóolaj miatt), a burgonya a magas keményítőtartalma, míg a kenyér az élesztő tartalma és a helytelen szárítás során megtelepedő penészek miatt. Tilos minden állati fehérjét (tej, joghurt, tojás) tartalmazó dolog! Tilos minden primőr a növényvédőszer maradványok miatt!!! Tilos az ismeretlen eredetű saláta! (A jégsaláta még rosszabb a "normál" társánál...)


A nyúl nem ragaszkodik a túl változatos kiegészítő eledelhez, ha csak pár félét szokott meg és azt kapja, az is bőven elegendő neki.

Nem kell félni attól, hogy nem változatosan táplálkozik, ha „csak” szénán, vízen, minimális tápon és némi (pár féle) zöldségen él. A széna nem homogén, rengeteg fajta füvet tartalmaz, és minden fűnek más az íze. Ha szénát eszik rendesen a nyúl-ez a fő tápláléka-akkor teljes íz kavalkádot biztosítunk neki, amit nem tud megunni.

Etetéskor inkább a zöldségeket részesítsük előnyben, a gyümölcsök többsége ugyanis magas cukortartalmú. A nyúl táplálása szempontjából hasznosabb a gyümölcsfák ágát és levelét adnunk neki, mint a termését.


- A legjobb fogkoptató a széna, így a fogkoptató adása felesleges, ráadásul pénzbe kerül megvásárolni.


- A nyalósó teljesen felesleges, megterheli a vesét, és vese- valamint hólyag kövesedéshez vezethet.


Ezen túlmenően olvasgass vissza a topikban, mert sok kérdésedre többen, többször már megadták a hasznos választ!"


A lényeg: Drasztikusan ne változtass az etetési szokásaitokon, mert azt a nyúl emésztése (egészsége) bánja meg. Tartsd szem előtt a fokozatosság elvét!

Nem szabad hinni a nyúlnak (sézpen néz), mert állandóan, mind eljátssza az éhező etióp nyualt.

Ha túl sokat adsz neki,(akbármiből, kivéve a szénát), akkor előbb utóbb le fog szokni a széna evésésről!

Ez pedig minden nyúlnál hatalmas baj!!"



Korlátozott mennyiségben adható a karalábé vagyis nagyon ritkán, ha nincs más.


" Figyeljünk továbbá:


A bolti (nem ismert, megbízható forrásból származó) zöldekre, sok nyuszi pusztul el mérgezés miatt.

A salátákra és a „K” betűs növényekre:

Általában a salátára, ill. olyan zöldségekre mondják, hogy ne adjuk a nyúlnak, amelyek sok méreganyagot tudnak felhalmozni. A saláta az étkezésre szánt levelében tárolja a talajból/permetezésből felvett méreganyagokat…

Azokat a zöldségeket sem ajánlják, amik könnyen "felfújják" a nyuszit, ill. azokat, amiknek magas a cukortartalmuk, mert ezek meg nagyon hizlalnak.

Ennek ellenére mindet lehet adni, csak mértékkel: imádják a salátát és a káposztát is."


Szerintem a 2-3 naponta az messze nem korlátozott mennyiség.

2015. jún. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig összesen két nagyon kis darab karalábét adtam neki, mert 3 napja lett véve egy egész fej, úgyhogy szerintem ezzel nincs baj. A nyúltápról való információt köszönöm, szerencsére még csak 1 hete van itt az állat, de azok alapján amiket leírtál, túl sok tápot adtam neki, mert féltem hogy kevés lesz és valami rossz fog történni. Köszönöm a válaszodat és megfogadom azokat, amiket leírtál. Sajnos nagyon könnyen be lehet dőlni az állatok nézésének, de akkor most egy kicsit "gonoszabb" leszek.
2015. jún. 11. 09:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Karalábénak inkabb csak a levelét add, én megszárítva keverem a szénájába.

Nem írtad, hogy milyen idős, de 3 hónapos kor előtt nem ajánlott zöldségeket adni nekik.

2015. jún. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kb. 1 éves.
2015. jún. 11. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!