Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla tartok segitenetek...

Csincsilla tartok segitenetek a dontesben?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam azon h szeretnek egy csincsillat csak nem tudom eldonteni h megeri e tartani...baratsagos?szereti ha simogatjak?mekkora ketrec kell neki?lehet egyedul tartani vagy kell neki a tarsasag? A valaszokat elore is koszonom
2015. jún. 13. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsit sem barátságos. Kifejezetten gyűlöli az embert. :D
2015. jún. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem megéri megt renkivül aranyosak. Barátságos szereti ha simogatják és igen társaságban kell tartani hát elég nagy ketrec kell neki, magasságra és szélességre is de ha rákeresel hogy csincsillaketrec mérete akkor biztosan pontosan meg fogod tudni.kb 10-15 évig élnek tehát úgy vállald fel szereti a magokat főleg a só MENTES szotyit megeszi a répát az almát és az agacsit a fűzfát is. Vizet is kell nekik adni rendszeresen. Szeretik a magaslatot ezért jó ha van több emelet. Ha szeretnél még többet tudni szivesen segítek :)
2015. jún. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Előző vagyok, találtam egy ilyen kis útmutatót:

Legalább 60x80 cm alapterületű, 100-120 cm magas ketrec kell neki, rácsos polcok kizárva.

2. Azonos nemű társra van szüksége. Tehát derítsd ki a nemét és szerezz mellé társat, egyedül nagyon hamar meghal.

3. Rágós? Ő egy rágcsáló. Évente 80 centimétert nő a foga, muszáj folyamatosan és mindent rágnia. Adj neki fogkoptatókövet, iszonyat sok faágat (fűzfa jó, de ne a városból, inkább tópart, stb., gyümölcsfák amúgy is kizárva, a legtöbb mérgező), ytong téglát, stb.

4. Enni tenyésztápot vagy Versele Laga Chinchilla Complete tápot egyen, az összes többi kaja moslék számukra konkrétan.

5. A csint nem lehet simogatni, 100ból 1-et talán. Soha ne próbáld meg akarata ellenére megérinteni és soha ne vedd ki a ketrecéből, mert akkor oda a bizalom! Várd meg, amíg ő jön ki és megy oda hozzád. Ilyenkor egy kis nasival (csomó gyógynövényt szeretnek! semmi mazsola, kukorica, tökmag, szotyi - ezek tilosak!) jutalmazhatod a bátorságát. Nálam a 6 csinből egy év mindennapos foglalkozás után egy engedi magát megérinteni... szóval ne add fel! :)

6. a csinnek minden nap legalább fél óra mozgásra van szüksége a ketrecen kívül. Tedd biztonságossá a szobád. Szóval ne érjen el kábelt, papírt, stb.

7. Igen, ki tud szakadni a farka, szóval soha ne a farkánál fogva emeld és ne is rángasd! Nyúlj alá két kézzel a hasánál és úgy tartsd. Sokkal nagyobb biztonságban fogja magát így érezni... :)

8. Mindig legyen előtte jó minőségű (tehát ne Panzis...) zöldes színű széna! Azt állandóan ennie kell, ettől kopnak a hátsó fogai.

9. Nem tudom, hogy mondták-e, de a csincsilla elég gyenge állat. Ha lebetegszik, akkor 12-24 óra alatt elviszi bármi, úgyhogy ha beteg vagy lehet, hogy beteg, akkor nagyobb figyelem és azonnal hozzáértő, egzotikus kisállatorvos.


Remélem segíthettem

2015. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A 4 es meg az 5os nem igaz mert bebi loratol ha hozzaszokzatod akkor lehet simogatni es nem is olyan valogatos de m1 :D elozo voltam
2015. jún. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi mindenkinek:)
2015. aug. 14. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!