Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet tengerimalacot kiherélte...

Lehet tengerimalacot kiheréltetni?

Figyelt kérdés
Van két hím tengerimalacom és egy idősek lassan 1 évesek.Soha nem volt gond velük de a pár napban veszekszenek civakodnak . Utánna olvastam és ez azért van mert hímek és pont egyidősek.Arra viszont nem kaptam választ hogy ki lehet-e őket heréltetni mert akkor nem lenne velük probléma!A válaszokat előre is köszönöm sokat segítenétek vele!

2015. jún. 24. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet.
2015. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, kilehet
2015. jún. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2015. jún. 24. 14:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Ki lehet, de ez egy műtét és mint olyan kockázatokkal jár. Ilyen kistestű állatot már altatni is kockázatos. De természetesen ki lehet, nekem is volt egy hímem aki átesett ezen, mert a másik malac nőstény volt és nem akartunk kölyköket. Fontos, hogy jó hírnevű orvosnál csináltassátok, mert nekünk később adódtak problémák (daganat) aminek az eredete feltehetően az első műtét volt.

És persze nem ijesztgetésnek mondom a kockázatot, hozzátenném hogy az én malackám két műtétet is túlélt és nagyon boldog élete volt, csak azért vedd figyelembe amikor döntesz, hogy meg van a kockázat és hogy ez az egész nagyon nem kellemes nekik. Ha együtt nőttek fel lehet, hogy meg tudják oldani egymás között a problémát, amíg a civakodás nem fajul el addig nem biztos, hogy ilyen radikális döntést kéne hozni. Most vannak abban a korban, hogy a hatalmi viszonyokat eldöntsék, ha sikerül nekik és továbbra se kerül nőstény a közelükbe, szerintem még élhetnek nyugis boldog életet. Nekem néha még a hím és a nőstény is civakodtak, megnevelték egymást. Amíg ténylegesen nem bántják egymást és az egyik nem tartja terrorban a másikat addig szerintem hagyni kell őket, hogy megoldják.

2015. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
igen eddig én is igy gondolkodtam csakhogy ma egymás torkának estek és nagyon megrémisztett.Tudom hogy a műtét után nem lesz kellemes de külön pedig nem szeretném választani őket mert egyébként bírják egymást csak gondolom most lettek ivarérettek és nics nőstény :(
2015. jún. 24. 17:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Én most azt olvastam egy külföldi honlapon, hogy együtt élő hímeket felesleges heréltetni, mert nem fog változni a viselkedésük.


Amúgy tényleg komoly műtét, hasi seb meg minden, szóval én a helyedben nem vágnék bele. Nekem is szoktak veszekedni a malacaim, kb. 2 napi rendszerességgel, de ez kimerül napi 10 perc fogcsattogtatásban, ölni azért nem szokták egymást. Én is gondolkodtam a herélésen, de aztán olvastam ezt a honlapot, és azóta meggondoltam magam. Amúgy anyagilag is elég megterhelő, anno a régi malackám hólyagkőműtétje egy 20as volt, gondolom ez se olcsóbb.

2015. jún. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!