Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degum különös sípoló hangot...

A degum különös sípoló hangot ad. Ez mi és miért van?

Figyelt kérdés
Pl fut az egérkerékbe vagy eszeik és elkezd így sípolni..mint egy sípolós labda a kutyáknak . Ez mitől van?
2008. szept. 2. 19:16
 1/2 anonim válasza:
Szia!Azt,hogy konkrétan mitől van nem tudom.Az én degum többféle módon "sípol".:)Mikor elmegyek a ketrec mellett akkor ki akar jönni ez egy más hang,mint mikor mondjuk megijed és azért csipog.Szerintem többet kellene vele foglalkozni.:)Mi különben úgy mondjuk,hogy hisztizik főleg mikor ki akar jönni,de épp nem lehet valamiért.:D Ja és ha kint van és odajön akkor olyan aranyosan néz rám és csipog mondjuk a kekszért az is másmilyen hang.
2008. szept. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szinte mindegyik degu más miatt ad ki különböző csipogó hangokat. Ha több degud van, és csicseregtek egymással, akkor valószínűleg simizték egymást, puszilkóztak, és ez tetszett nekik. :) Ha tényleg rendesen csipogott, az jelentheti a félelmet is, illetve azt is, hogy tessék vele foglalkozni.

Az én degum ha kaját adok neki, akkor elkezd nyekeregni, ez is egyfajta degu-hang; ezzel azt akarja elérni, hogy hagyjam békén, csukjam be a ketrecet. :)

Testvérem deguja kapott egy rongyot takaró gyanánt így, a télre, és ő meg szokta ragadni a rongy sarkát, szaladgál a ketrecben és csipog közben; ő biztos, hogy csak magát szórakoztatja ezzel. :)

2011. jan. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!