Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tarthatok nyulat egy tengerima...

Tarthatok nyulat egy tengerimalaccal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy nőstény oroszlánfejű nyulam, aki 4 éves lehet, többszöt ellett már és nagyon aranyos. Most, hogy egyedül van szegényke, úgy gondolom magányos. Az egyik ismerőseméknek vannak kicsi tengerimalacai és azt mondta, hogy tarthatnám együtt őket. Én nagyon örültem, mert mindig is szerettem volna egy malackát. Azért kérdezem, mert félek, hogy a nyulam megölné, vagy egyszerűen nem örülne ennek a tenyérnyi kis állatnak, ezt megszeretném előzni.. Mert ő azért elég nagy hozzáképest, a mali pedig kisnyúlnak tűnne. Segítsetek kérlek! De ne agresszívan, ez egy tanácskérés még nem történt meg és gondolkodok, olvastam, hogy nem lehet őket együtt, de sok helyen egy ketrecben vannak.
2015. júl. 5. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Elobb utobb a malac meg fogja harapni a nyulat, az meg kinyirja a malacot onvedelembol.
2015. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
szerintem nyuszi így nem magányos, hiszen te vagy neki a családja :)
2015. júl. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lenne szerencsés. A nyúl nem magányos egyedül, sokszor egynemű fajtársakkal sem jön ki.
2015. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát éppen ez a bajom... Egész nap az udvaron van, legelhet, este bent szokott lenni a ketrecében. Eléggé önfejű a drága, ritkán hagyja, hogy simogassam. Na dzóval hagyja, csak hát nem tudom mikor élvezi. Amikor kint van nem igazán foglalkozok vele, mert nem tudok, hogy. Ezért szerettem volna egy kis társat neki. Szerintem nem lenne olyan rossz ötlet, mert hallottam róla jókat is, de mindenhol azt olvasom, hogy különböző az életmódjuk.
2015. júl. 5. 12:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyulat nem lehet tengerimalival tartani, Ausztráliában törvény is tiltja. A nyulak nagyon jól elvannak egyedül, még akkor is ha az ellenkezőjét gondolod. :D
2015. júl. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne tartsd egy ketrecben őket, mert a nyúl megrúghatja a malacot, és ezzel súlyos, akár halálos sérülést is okozhat. Főleg ilyen pici malacoknál.

Amúgy én se tudok róla, hogy a nyulak kifejezetten igényelnék a társaságot. Vagy ha mégis, másik nyuszi nem jön szóba?

2015. júl. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szóba jöhetne, de egy 100cm széles és 50 cm magas ketrecben nem hiszem, hogy ketten kényelmesen el lennének..
2015. júl. 13. 11:40
 8/9 anonim válasza:
Szerintem jobban tennéd ha nyulat vennél neki, mert ugyan nem baj ha malacot nyúllal tartasz, nem fogják elvileg bántani egymást, de ugyan úgy fogják érezni magukat mintha nem is lennének egymásnak. lehet hogy azért jobban, de a malacnak biztos társ kell úgy hogy ha feltétlenül akarsz tartani mellé malacot akkor 2 őt tarts.
2015. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
De szerintem is meg van egyedül. :D
2015. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!