Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen erős egy nyúl szaga?

Milyen erős egy nyúl szaga?

Figyelt kérdés
Már egy ideje gondolkodunk, hogy vennénk a családnak egy törpenyulat. Körbejártuk teljesen a témát: költségek, etetés... Az egyetlen ami még visszatart, hogy több ismerősünk mondta, hogy egyszerűen lehetetlen hozzászokni a szagához. Mennyire büdös? Csak, mert például anyukámnak nagyon érzékeny az orra, szóval hozzászokni nem fog.

2015. júl. 16. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Én csak a vizeletét érzem. Ammónia szag.

Maga a nyúl nem büdös.

2015. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ivartalanítani kell, és az wc-jét minden nap kicserélni. Kb annyira büdös mint egy macska, ha nincs kitakarítva az alma.


Szóval ha rendesen van tisztán tartva akkor nem büdös.

2015. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekeem van három nyuszim viszont ok kintvannak.kint semmi szaguk nincs csak ha kozel hajolsz hozza akkor érzik valami de nem mondanám budosnek. Van hogy behozom őket akkor viszont 1-2 ora utan mar érzik valami de ez is olyan kis allatszag nemmondanam budosnek. De szerintem ha minden nap van takarítva helye nem veszes. Egyebkent borzasztóan aranyos kis állatok szerintem megbanni nemfogod :)
2015. júl. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem kettő nyuszim van, egyáltalán nem büdösek, minden nap kitakarítom.

Egyszer most voltunk 5 napig nyaralni, megkértem valakit, hogy etesse, de a takarításra nyilván nem. Mikor hazajöttem akkor azért lehetett érezni a vizelet szagát, bár nem volt olyan rettenetes, de érezhető volt.

2015. júl. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyám pl nem jön be a szobámba mióta nyulam van, azt mondja rettentő büdös. Én is érzem persze de elviselem, de sokszor már elegem van a mindennapos takarításából... nagyon sok a baj vele, szóval én csak annak ajánlom akinek a kedvenc időtöltése a takarítás. Nekem nem, szóval én hetente max 2szer takarítom, de így büdös. Ha ezt előre tudom nem lett volna nyulam az biztos. Főleg hogy már szétrágta a mobilom, a laptopom vezetékeit, a tévéét is meg a porszívócsövet... kedves állat, tudta hogy újat szeretnék mindből.
2015. júl. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megfelelő alom, és annak napi takarítása mellett nem büdös. Ha viszont nem takartjuk naponta, a vizelet bűzlik. Ajánlom, tartsd kint, mi is kint tartjuk, heti 2x-3x takarítom az WC részt, így nem lehet érezni.
2015. júl. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem érzem a szagát. Egy szobában lakok egy ivaros bak nyuszival. Rendszeresen kell takarítani. Ajánlom alomnak a fa pelletet, mert az nagyon jól megköti a nedvességet és a szagokat. Magának a nyuszinak semmi szaga, a pisijének van, de én azt se érzem, csak ha nincs időm rendszeresen kitakarítani és pár napig áll az alom. Sőt a nyuszimnak kifejezetten kellemes illata van, mert sokat simogatom, hozzám bújik, úgyhogy felveszi a parfümöm, öblítőm után az illatot :) :)
2015. júl. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szobámban tartom a 2 nyuszimat, semmilyen szaguk nincs. Alomtálca, abba fapellet, gyakori takarítás, és kész.

Maguknak a nyusziknak pedig nagyon finom illatuk van amúgy :)

2015. júl. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Maga a nyúl nem büdös, nekem eddig forgács volt az egész ketrecben és ebbe intézte a dolgát, így a bundája átvette a szagokat.. Azóta viszont kapott egy nagyobb ketrecet amiben szőnyeg van (hogy me fekélyesedjen ki a talpa) és a sarokban nyuszi wc, azóta ddak azt használja, a takarítás egyszerűbb és a nyuszi sem büdös. A wc kb 1400-1500Ft de csak pár marék alom kell bele úgyhogy szerintem még az is teljesen megéri.
2015. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!