Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges ivaros kan és...

Lehetséges ivaros kan és szuka kutyát egymás mellett tartani?

Figyelt kérdés
Félre ne értsetek, csak tájékozódok, még nincsen kutyám. :)) Elvileg kezelhető a helyzet, vagy mindenképp az ivartalanítás? Tapasztalaton alapulú válaszokat várok...

2013. máj. 6. 09:03
1 2
 1/15 Bozsikrisz ***** válasza:
84%

Ha tüzel a szuka, akkor külön kell őket zárni, mert biztos, hogy párzani fognak. Ha külön zárod őket, akkor a kan ugatni és balhézni fog, kb bele fogsz őszülni.

Ezt nem lehet kezelni, az állat nem olyan, hogy azt mondod neki, hogy nem szabad párzani, és akkor nem fog.

2013. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
elvileg kezelhető lenne szeparalással, de agyakorlatban mindig beüt a krah és hiba csúszik a gépezetbe. úgyhogy mindenképp az ivartalanítás
2013. máj. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Kezelhető: Tüzeléskor szuka a lakásba 3 héter, kan meg az udvaron. Ha mindkettő lakás kutya, akkor egyik szoba - másik szoba kulcsra zárva.
2013. máj. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Kezelhető, de ez attól is függ, hogy milyen fajtájú kutyák, hogy tudod kezelni őket...

Mi most vagyunk túl majdnem az első közös tüzelésen :D Úgy értem, hogy a kan kutyánk most lett ivarérett, kennelünk nincs, szóval felváltva vannak benn. Ha én is velük vagyok, akkor le tudom tiltani a szukáról, de a nyűgösködés így is megvan. Mi ivartalaníttatjuk nemsoká a szukát, egészségügyi okokból egyébként, de azért azt is figyelembe vesszük mostmár, hogy mikor a kan lesz 60 kg nem lesz olyan könnyű megállítani... :D

2013. máj. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok. A 3as hozzászólásához csak annyit fűznék hozzá, hogy amit ő mond az működik kistestű kutyáknál, de mondjuk egy kaut, vagy egy rottit próbáljon már meg egy ajtóval elválasztani a szukától! Ismerősöm kauja a garázskaput is széttörte, másik ismerősöm rottija a házba volt zárva egy erős boxba. Szétszedte a boxot és csak a dupla ablak fogta meg... szóval ezeket azért bele kell kalkulálni. Valamelyik kan érdeklődőbb, akaratosabb, míg más kevésbé...
2013. máj. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Természetesen, a fizikai akadályt a kutya erejéhez kell méretezni!
2013. máj. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2 spániel, 3 évig csináltuk. Különzárás, külön séta. Balhé nem volt, de a különzárást úgy képzeld el, hogy egy emelet volt közöttük. Szóval megoldható, de függ a lakásod/házad adottságaitól, a kutya méretétől, temperamentumától. Kérj tanácsot a kutyád tenyésztőjétől, hogy ő hogy csinálja, egy kennelben szokott lenni kan és szuka is, ők ismerik a fajtát, el tudják mondani, hogy mire figyelj. De sok fáradságtól megkíméled magad, ha azonos nemű kutyákat választasz, vagy ivartalanítasz.
2013. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Azért azonos nemű kutyákat én nem vállalnék, főleg nem domináns fajtát! Mert komoly balhék is lehetnek...
2013. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 zsuzsabazsa ***** válasza:

Elvileg kezelhető.

Kertes házban könnyebb, mert jobban külön lehet zárni a kantól. Lakásban már macerás.

Én személy szerint nem vállalkoznék rá,hogy egy ivaros szukát tartsak a kan mellett, mert az agyamra menne.

Sokan vannak azért az ismerőseim körében akiknek ez működik.

2013. máj. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Egyszerűen el kell zárni őket. Nekünk is volt egyszerre kan és szuka kutyánk, és minden gond nélkül megvoltak, sosem volt baleset. A kennelben volt egy kisajtó és annak a bezárásával két részre lehetett osztani.
2013. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!