Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya vállalás érettségi,...

Kutya vállalás érettségi, majd egyetem mellett? Lehetséges?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, jövőre érettségi, de már régóta gondolkodom egy saját kutyán, akivel majd sülve-főve együtt leszek, ha elköltözöm, jön velem. Már van 2 családi kutya, de egyiküknél sem én vagyok a főnök, hanem édesapám. Szó, ami szó, foglalkozhattam volna velük többet is, de kicsi voltam, amikor hozzánk kerültek, így esély sem volt arra, hogy úgy tudjak velük foglalkozni, ahogy a sajátommal tenném. Frizbizni szeretnék vele, agility-zni, ha érdekli, és mivel már rengetegszer voltam kutyakiállításon és nagyon megfogott a légkör és a társaság, kiállítási kutyát szeretnék. Mindenképp ausztrál juhászom lenne, legalábbis szerintem ő lenne a főnyeremény kutya. Mind habitusra, mint küllemre nagyon tetszik, szerintem jól kijönnénk. Persze ez majd az adott kölyöktől is függ.

Lényeg a lényeg, adódott a lehetőség, hogy egy őszi alomból legyen egy kiskutyám. Nagyon izgatott vagyok, de közben ott motoszkál a fejemben, hogy lesz-e elég időm rá, mivel ugye jön az érettségi, amire fel is kell készülni, majd utána az egyetem, ahol szintén helyt kell állni. Gondolom, nem lehetetlenség elég időt szakítani egy kutyára, de azért szeretnék mérlegelni a dolgot.

Szerintetek megoldható egy kutyával való rendes foglalkozás, érzelmi kötelék kialakítása az iskola mellett?


2014. ápr. 17. 10:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ezt csak magadtól tudod kérdezni. Vannak olyan főiskolák, ami mellet biztos. Neked kell tudni. Ha a napi három sétát (kert esetén is) tudod vállalni, az anyagi része sem kicsi. Ha be tudod vállalni akkor rajta.
2014. ápr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, én például a diplomamunkám írásakor nevelgettem kölyökkutyát, gyakorlatilag a napom abból állt, hogy szakdolgozat készítés-kutya-szakdolgozat készítés-kutya-szakdolgozat készítés-kutya. :) Bevallom, csodás volt kiszakadni a szakdolgozat készítésből arra az időre, amíg vele mentem el egy-egy órás sétára napközben háromszor, és még plusz játszottam vele rövidebb időket. Szóval igen, lehetséges, de az adott körülményektől függ (én például akkor nem nagyon kellett bejárjak az egyetemre, csak max hetente egyszer, mikor a szakdogámat írtam), a körülményekről pedig neked lehet a leginkább tudomásod.
2014. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%
Simán. Mudim volt egyetem mellett, de ismerek sok embert borderrel, belga juhásszal. Kertes házban egyetem mellett lehet rá időt szakítani.
2014. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem várj addig, míg első éves leszel az egyetemen, és tőlvagy az első vizsgaidőszakon. A kutya kölyökkora meghatározó, és ha akkor elhanyagolod, azt később nem lehet pótolni. Szerintem még ne vágj bele. Ha kutyázni akarsz, foglalkozz a 2 otthonival, és próbálj velük főnökként viselkedni, mert ha velük nem megy, sajáttal sem fog.
2014. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mikor én elsőéves lennék, a kutya már nem lenne kölyök, tehát kölyökkorában tudnék vele rendesen foglalkozni. Igazából, ha átgondolom a dolgot reálisan, ha nem ülnék a gép előtt egész délután (jó szokásom szerint), akkor szerintem lenne elég időm a kutyára.
2014. ápr. 17. 10:28
 6/20 anonim ***** válasza:
Én most érettségizem, és ősszel került hozzám az akkor 4 hónapos amstaffom. Nekem még nem volt olyan problémám, hogy a kutya miatt ne tudnék tanulni, vagy fordítva, a tanulás miatt ne tudnék a kutyával foglalkozni. Mindig mikor hazaértem suliból, mentünk sétálni, bandázni a többi kutyával, tanítgattam stb. és késő délután/este tanultam. És remekül megvagyok így is. :) Főiskola mellett nem tudom, mennyire működne, azért ahhoz képest az érettségi semmi. Én még 1 év technikusin maradok a mostani sulimban, szóval nekem talán továbbra sem lesz összeegyeztethetetlen.
2014. ápr. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést a kérdésért de tudod milyen drága ez a fajta?

És a kiállítás milyen drága? A légkör meg csak kívülről jó ahogy a társaság is a kiallítók gonoszak és mindenki hátba szúrnak és kétszínűek is

2014. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy ő már a második kutyám volt, az előtte levő pedig az utolsó két és fél évében intenzív gondozást igényelt, amit szintén egyetem mellett csináltam. Igaz, volt annyi segítségem, hogy napközben nem volt egyedül, hanem a nagymamám otthon volt vele, ő pl. itatni ilyesmit tudta, de a főbb munkákat természetesen én végeztem körülötte.
2014. ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
7-es: azért enyhe túlzás így általánosítanod, hogy a kiállítók gonoszak meg kétszínűek meg satöbbi. Nem tudom, te milyen fajta körében szerezted ezt a tapasztalatot, az enyém az, hogy vannak olyanok is, amit leírtál, de normálisak is.
2014. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tudom mennyibe kerül egy ilyen kutya, nem két fillér, sem a kiállítások, de ez lenne a legkisebb probléma.
2014. ápr. 17. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!