Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen rácsot (taposórácsot)...

Milyen rácsot (taposórácsot) javasoltok nyúlólba?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, miből lehet a legegyszerűbben, legolcsóbban beépíteni az ólba.A rács mérete és lyukmérete is érdekelne. A méreten azt értem, hogy a nyúlketrec hány százaléka legyen rácsos.

2015. júl. 21. 14:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Ma már a vágásra szánt és a kísérleti nyulak ketrecéből is igyekeznek kihagyni a taposórácsot, mert talpfekélyt okozhat, kényelmetlen a nyulaknak. Bár a takarítást megkönnyíti, én nem javaslom.

Ha te mindenáron akarsz, akkor a lyukak mérete akkora legyen, hogy véletlenül se akadhasson bele a nyuszi lába. Normál méretű nyulaknál ez kb. 2 vagy esetleg 2,5 cm-es lyukat jelent, ennél nagyobb ne legyen. Nem tudom pontosan, milyen rácsméretek vannak, de én azt mondanám, 2x2 cm vagy 2,5x2,5 cm. Illetve lehet olyan is, ami téglalap alakú, tehát mondjuk 2x6 cm. A lényeg, hogy az egyik oldal ne legyen több, mint 2-2,5 cm.

Az mindegy, hány százaléka a ketrecnek, csak sarokban legyen és a nyúl férjen el rajta, tehát ha fejjel a falnak fordulva áll, akkor se lógjon ki a hátsója a rácsról, mert akkor ugye mellémegy a vizelet/ürülék. Tehát a nyúl méretétől függ a rács nagysága.

A legegyszerűbb, ha veszel egy kész drótrácsot 1-2 ezer forintért, de a nyúl számára ez a legrosszabb. Inkább vegyél néhány falécet, nem kerül sokba, és esetleg barkácsolj egyet. Az jobban kíméli a mancsukat. Lehet, hogy készen is lehet kapni fából vagy műanyagból valahol.

Egyébként megeshet, hogy megcsinálod, és nem fog oda üríteni a nyuszid, mert nem akar rámenni a rácsra, túl kényelmetlen, inkább a sima felületen végzi a dolgát.

Szerintem inkább takaríts kicsit többet és kíméld meg a nyuszid lábát.

2015. júl. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!