Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Macska megfogná a nyulat?...

Macska megfogná a nyulat? Bővebben lent

Figyelt kérdés
a macskáim kint vannak a kertben. attól félek, hogy az egyik macska nagy vadász, vakondot,patkányt,egeret,pockot,madarakat rendszeresen megfog. nem bántaná a nyuszit?még nem vettem meg, csak gondolkozok rajta. kisebb fajtát szeretnék, ez baj?
2015. júl. 22. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg rendszeresen fog ilyen állatokat amiket felsoroltál, akkor szerinted a nyulat miért hagyná ki? Ezer biztos, hogy azt is megfogná.
2015. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha ki akarod vinni a nyuszit, akkor csak venned kell vagy akár magadnak is csinálhatsz egy olyan kis elkerített, fedett részt ahol ellehet a nyúl.


Nekünk is volt egy kinti cicánk, de mivel olyan kennel szerűséget építettünk csirkehálóból, ami egyszerűen áthatolhatatlan, ezért a macska is békén hagyta. Meg hát ha kint van a nyúl, akkor ugye nem nagyon hagyjuk egyedül huzamosabb ideig :D

2015. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Bulibáró. válasza:
Üdv kedves kérdező. Ez macskától függ... Valamelyik letámadás valamelyik nem. Van olyan hogy jól kijönnek de a macska egyszer csak letámadja és lehet hogy pont senki nem figyel rájuk. Tudod a macskában nagyon nagy vadászösztön van és kiszámíthatatlan. Nekünk pl le akarta támadni még annó.nem ajánlanám macska mellé. Remelem segítettem :)
2015. júl. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én macskám sok mindent megfogott, de a nyulat nem, azzal barátkozott. Igaz, azzal kb. egy méretűek voltak. Elég okosak amúgy a macskák, ha tudja, hogy a nyuszi családtag, szerintem nem fogja bántani, inkább barátkozni próbál majd, bár a nyúl a macskához képest rettenetesen buta állat, így kétséges, milyen eredménnyel.
2015. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagymamám egyik macskája rendszeresen fogott és vitt haza a kölykeinek mezei nyulat. Nagyobb volt a nyúl, mint ő.
2015. júl. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, akkor szerintem elvetem az ötletet. a többi macskámmal nem lenne baj, az egyik lazán eszik úgy, hogy mellette a kismadarak csipegetnek a táljából stb.

de a kérdésben említett macska már úgy 8 éve űzi a vadászatot. pórázon gondoltam volna kivinni a kertbe, de félek, hogy lesből rátámadna mert nagyon gyors a cica, gondolhatjátok, ha a vakondokat is el tudta kapni:// pedig úgy szeretnék egy nyuszit de belepusztulnék ha a cicám megölné

2015. júl. 22. 11:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Gyanítom benti nyusziról van szó. A macskák kint vannak. Többnyire tehát nem tudják bántani. Ha ki akarod vinni, keríts el az udvarban egy részt, vegyél egy kisállat kifutót. Oda a macska nem tud bemenni, a nyuszi meg szabadon futkározhat.


A nyúlsétáltatás egyébként sem szerencsés, egyrészt mert a pórázzal eléggé stresszeljük az állatot, másrészt mert egy apróbb nesztől is megijedhet, hirtelen menekülne, a póráz visszarántja és akár végzetes sérülést is szenvedhet.


Az én egyik nyuszimat egyszer megőrzése egy barátnőmnek adtam, akinek 3 macskája van. A nyuszi bent volt, a macskák is. 2 rá se nézett, tojt a fejére. Egy pedig a nyulat látván megijedt, elszaladt és le sem jött az emeletről, amíg el nem vittem haza. Hozzá kell tennem, nekem nagyobb volt a nyulam, mint a macskák.


Egy oldalon találtam a nyúl-macska összeszoktatás résznél:

"E két állat találkozása rendkívül sokféle módon végződhet. Vannak macskák, amik elképesztően jól kijönnek hosszúfülű barátainkkal, és vannak, amik folyamatosan le akarják vadászni őket. Ugyanígy a nyulaknál, egyesek pánikba esnek, míg másokból kíváncsiságot vagy épp agressziót vált ki.

Fiatal nyulakat inkább ne próbáljunk meg összeszoktatni macskával, hiszen egy védtelen kis nyúl a tökéletes zsákmányt jelentené számára. Felnőtt állat esetében viszont már más a helyzet. Ha nem épp egy extrém agresszív macskával van dolgunk, akkor nyuszinkat bár érdekesnek találja, ártalmatlanul játszani fog vele, nem bántja. Gyakran a macskák hatalmas tisztelettel tekintenek nyulunkra, amennyiben az nem rohan el, mikor meglátja őt.

Az első találkozásnál alaposan figyeljük meg a két állat reakcióját, ha szükségessé válna, utasítsuk rendre bajszosunkat. A macskák gyorsan tanulnak, hamar megértik, hogy a nyúl a családhoz tartozik.

Nyúl-macska találkozásakor egyébként a következő két variáció fordul elő leggyakrabban: nyuszi elfut, macska utána, el akarja kapni vagy nyuszi marad, amitől cicánk megrémül és elrohan. Bármi is legyen az első reakció, az összeszoktatás e két állatnál is lehetséges."

2015. júl. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni hogy a macska nyúlra vadászna... majdnem egyforma méretűek felnőtt korban. Főleg ha te ott vagy akkor tuti nem csinál vele semmit. Az én macskáim csak piszkálják néha, 4 macskám van a nyuszi mellett. A perzsámat a nyuszi szokta követni, és menekül a macska előle. Az vicces.:) A másik macska max szimatolja, a harmadik néha pofozza a nyuszit vagy játszani akar vele mert még fiatalka. :) Negyedik macskám kijárós vadászmacska, őt pont sose érdekelte a nyúl, közelébe sem megy.

itt van pár bizonyítékom is róluk:

[link]

[link]

[link]

2015. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

nagyon cukik.:)

másik macskától én se féltem de ettől a macskától nagyon.én is félnék mellette ha rágcsáló lennék . ha veszem is felügyelettel lesznek egymást mellett ők.köszi!

2015. júl. 24. 08:36
 10/11 macdln ***** válasza:

Szia. Nekem van egy nagy testű egy éves nyuszim és három 2 és fél hónapos kiscicám. Most még a nyuszi 2-szer, inkább 3-szor akkora, mint a cicák, de ez hamar meg fog változni, lehet később nem fogom őket egymás közelébe engedni.

Próbálják becserkészni a nyuszikámat, de nem sikerül nekik.

A nyuszi 4-5 kg, a cicák meg 1 kg-osak. A ciusok kinti-bentiek. A nyuszi szintén, de ő többször van kint mint a cicák. A három cicából ketten folyton próbálják becserkészni, egyikük nagyon közel ment hozzá, a nyuszi dobbantott egy jó nagyot és elszaladt. :) A harmadik pedig egy kis perzsa, ő nagyon fél a nyúltól. Ha v.hogyan a nyúl közelébe kerül, rögtön fúj rá és felborzolt szőrrel elrohan. Nagyon cuki. :) Benne nincs meg a vadász ösztön, olvastam, hogy a perzsák nem annyira jó vadászok, szeretnek inkább egész nap játszani, lustálkodni. Nemrég kelt nálunk 7 kiscsibe, őket sem bántja, sőt szeretne játszani velük. :) Megfelelő nekik az a táplálékmennyiség amennyit az emberek adnak neki. Ez perzsa nem minden perzsára vonatkozik, de a miénkre nagyon is.

Az egyik cicám fogott egy egeret, egy perc alatt megette.

A kiscsibék körbe voltak kerítve, meg ott volt velük a kotlós is, de ő v.hogy mégis el tudott lopni egyet. Elvettem tőle, de már nem tudtam rajta segíteni. :(

Kapott egyí nagy leszidást, egy kicsit rácsaptam. Elfutott, azt hittem visszamegy az előző gazdájához. Aztán 4-5 óra után megjelent az ajtómban. Sírt nagyon, nyávogott vékony hangon, kinyitottam az ajtót, nem mert bejönni, modtam neki, hogy " Naa gyere be, már nem haragszok". Bejött, leültem egy székre, beleugrott az ölembe és elkezdett dorombolni, mintha bocsánatot kért volna, már tudja, hogy nem szabad. A másik cica csak játszik az egérrel, de nem eszi meg. A harmadik pedig még csak a légynek sem tudna ártani.

Egyébként meg kell tanítani nekik, hogy nem szabad, erélyesebben rájuk kell szólni. Az is megoldás, ha a nyuszi főleg inkább benti lenne. Vagy jó megoldás a kinti nagy kifutó is.

2015. júl. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!