Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótartás otthon, néhány...

Lótartás otthon, néhány napra, nyáron. Hogyan?

Figyelt kérdés

A paci 155 marmagasságú, Furioso félvér. Lenne pár kérdésem az otthoni "nyaralással" kapcsolatban.

1) Mit szükséges beszereznem? (Széna, takarmány, nyalósó)

2) Ha nyáron hoznánk haza, (3-4 napra) feltétlen kell neki (fedett?) "fekhely"

3) A kertben legelészne nagyrészt, persze elvinném minden nap túrázni egyet, lovagolni vele terepen. Ez így jó?

4) Mekkora mennyiség kell egy etetés alkalmával?

5) Nem lesz magányos, ha eddig 4 másik pacival volt egy karámban? (De a tanyán 12 ló van, de 6-ot ismer rég óta)

6) A fákat le fogja legelni? (kicsi cseresznyefa, barack)


A (Normális) válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2014. máj. 13. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Amit ott is eszik.

Igen. Eső bármikor eshet.

Túléli...

Na most felejtsd el, hogy haza viszed! Nehogy már a saját lovadról annyit ne tudj mikor menyit eszik. Szégyen! Pofám égne a helyedben...

De. Sőt rossz szokásokat is felvehet, iletve megijedhet, elszökhet.

Elsősorban fűre megy, de ha az kifogy, akkor mást is megeszik. Igen, lelegelheti.

2014. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem kérezted még meg sosem, mennyit eszik a lovad?

De mindegy is, mert a fedett helynél már megbukott a dolog. Az eső még hagyján, de ha elkapja egy jégeső, vele egy jó kis tüdőgyulladás, majd kehesség, bánnád azt a 3-4 napos "nyaralást".

2014. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. nyalósó nem feltétlen kell, 3-4 napot kibír nélküle, szénából jó lenne ugyanolyat szerezni, mint amit eddig evett, abrakból meg csakis ugyanolyat

2. nem kell, semmi baja nem lesz, nincsenek cukorból, nyáron inkább az a fontos, hogy árnyék legyen

3. nem hiszem, hogy ez jó ötlet az 5-ös pont miatt...

4. amennyit eddig kapott. szénától nem lesz baja, ha folyton előtte is van, bár ha lesz fű is inkább azt fogja legelni. az eddigi helyén tud legelni? mert azzal vigyázni kell, hogy nehogy hirtelen bezabáljon.

5. DE! és nem az, hogy magányos lesz, mitn egy ember, ha nincs kihez szólnia, hanem konkrétan nagyon rossz lesz neki és félni fog. a ló csoportban él és mindenkinek megvan a maga szerepe. a legfontosabb, amitől biztonságban érzik magukat, hogy sosem alszanak egyszerre, valaki mindig ébren van, hogy figyeljen, hogy nem jön-e ragadozó. ha te most egyedül elviszed egy idegen helyre eleve nem lesz túl belazult, akkor is feszülne, ha ketten lennének egy lótársával, de egyedül nem fog tudni rendesen pihenni. van aki egyedül tart egy lovat és mondjuk ugyanígy több ló közül viszi haza, de azoknak is több nap, de inkább több hét, mire úgy megszokják az egyedüllétet, hogy tudnak egy jót aludni fekve.

6. ezt nem tudni, lehet, hogy igen, lehet, hogy nem, de amúgy nem valószínű.

2014. máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
már bocs, de ki az, aki azt az orbitális baromságot írta, hogy nyáron egy jégesőtől a ló tüdőgyulladást kap? miért kapna tüdőgyulladást? oké, hogy a jég "veri", ami elől jó, ha be tud húzódni valahova, de a jégeső se hidegebb, mint egy sima eső és azért ne mondjuk már hogy ha nyáron egy ló megázik, akkor tüdőgyulladást kap! te túráztál már? jön egy eső mit csinálsz?
2014. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1,2 kösz, hogy megmutattátok vannak itt bunkó emberek

3 köszi a bő választ :)

4, igazad van..

2014. máj. 13. 20:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, aki ezt a "baromságot" írta, ugyanis volt "szerencsém" ilyen lóhoz. Kinn maradt a karámban egy hosszú jégeső alkalmával, tüdőgyulladást kapott, majd szövődményként kehes maradt. Aki szerint ez baromság, kívánom, az ő lovával ne történjen ilyen és ne kelljen belátnia, hogy nincs igaza.
2014. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én lovaimnak volna hová bemenniük, de nem mentek most sem, épp vasárnap volt jégeső. Gyakorlatilag soha nem mennek fedél alá, illetve inkább nyáron, árnyékba. A telet, esőt, bármit simán bírják odakinn.

Kaphat egy ló sima esőtől is tüdőgyuszit, de ott nem csak az esővel van baj. Egészséges ló nem fog megkehesedni egy nyári esőtől.

Kérdező, a legnagyobb buktató a dologban a társtalanul, idegen helyen való lét. Ha megteheted, hogy egy másik paci is jöjjön vele (akár egy barátod/barátnőd lova) az jó lenne. Esélyes, hogy fél az idegen helyen, nehogy kárt tegyen magában, vagy netán kiszökjön, elinduljon hazafelé és baj legyen...

Fákat lelegelheti, erre nincs garancia.

2014. máj. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

azért ha átgondolod jobban beláthatod, hogy nem reális, hogy nem tölthet egy ló 3 napot szabad ég alatt, mert jön egy jégeső és kehes lesz.


én ismerek olyat, akinek 25 lova van beálló nélkül nagy területen, fák vannak, de már "barlangok", vagy bármi valós fedett hely nincs és (lekopogom) de még megfázás se volt soha! viszont a lovai kitűnő kondíciónak örvendenek és minden jóval el vannak látva.


az, hogy jaj jön egy jégeső és tüdőgyulladást kap kb olyan, mintha azt mondanád, hogy ne keljen át lóval patakon, mert egyszer valahol a patakban volt egy mély gödör és kitörött a ló lába, vagy bármi egyéb ritka eset. de azért ez nem jellemző.

2014. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én sem gondolnám, hogy bármi baja lenne egy esőtől...a lovardában sem rohannak befelé minden lóval, ha elkezd esni.
2014. máj. 15. 15:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sem azt mondtam, hogy jajj, megázik a ló és cukorból van, nem szabad kinn hagyni. Az enyém is kinn van, ha szemerkél, de nagyobb esőben beengedik. Nem is esőről volt szó, hanem jégesőről, amitől az ember is meg tud fázni és a lovak sem terminátorok. Azt írtam, amit tapasztalatból tudok. Nem az én lovam volt, meg akartam venni, az eladója mesélte el nekem a kehességének a történetét. Aki hiszi, hiszi, aki nem, nem. Egy lónak sajnos nem sok kell ahhoz, hogy maradandó betegségeket szedjen össze, elég egy rosszul időzített itatás például.
2014. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!