Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy győzzem meg őket a...

Hogy győzzem meg őket a hörcsög tartásról?

Figyelt kérdés

Elmondom, mért nem támogatják a hörcsögöt a szüleim:


1. Van két cicám, akik már pár kisemlőst kivégeztek.

a Szüleim szerint, nagyon szomorú leszek, ha nagyon a szívemhez nő a kisállat.


2. Van egy tengerimalacom is, akit 2 éve vettünk, és megesküdtem hogy gondozni fogom. Ma már csak a szüleim gondozzák, és azt mondják, hogy a hörcsögöt már nem veszik a nyakukba!


Én tudom, hogy képes vagyok megcsinálni! Kérlek írjatok!


2010. márc. 6. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Igazuk van! Először gondozd azt az állatot akiért 2 éve TE vállaltad a felelősséget! Majd ha őt megfelelően gondozod akkor látják rajtad h tényleg akarod és talán kaphatsz hörcsögöt. De ezentúl mindig te gondozd a tengerimalacot is! Nem a szüleid akarták, hanem TE! Vállald a felelősséget.
2010. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Meguntad a tengerimalacot, ugyanígy megunod a hörcsögöt is. Hagyd a fenébe, tényleg nem való neked. Ez nem egy játék, hanem egy élő állat.
2010. márc. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha képes vagy megcsinálni, akkor bizonyítsd be! Rajtad áll, mennyire tudsz felelősségteljesen gondoskodni a kis állatról. Amennyiben sikerül, ez nagy változás lesz, és a szüleid is észre fogják venni.
2010. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy módja van!

Visszaveszed a malacot, és újra te gondozod minimum fél évig, (és persze utána is) ebből fogják látni, hogy komolyan vehető ember vagy!

2010. márc. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

És a cicáidat is meg kellett volna nevelni:). Nálunk a tengerimalac kint volt a szobában és a macska hozzá sem ért, felügyelet nélkül ott tudtuk hagyni.

A másik pedig a felelősség! Olvasd el például a Kis herceget! És tényleg mérlegelj, döntsd el, miért is kell neked mindenképpen, ezek mellé még egy állat? Legalább a disznóval szoktál foglalkozni? Szegényke, egyedül milyen élete lehet?....

2010. márc. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszíí a kérdéseket, sokan irtátok hogy ez nem való nekem.

De mindent meg akarok tapasztalni! (:

Szóval, megnevelem a cicákat, és a Malacra is többet fogok figyelni.

2010. márc. 6. 23:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ne akarj hörcsögöt. Épp eleget mentettem már ki elkényeztetett kölykök keze közül, akik megunták, a szülők nem akarták gondozni, így a halált szánták neki. Még jó, hogy nem így lett. Inkább gondozd a tengerimalacot, hidd el, egy állatot nem lehet megunni, ha igazán szereted. Ha pedig nem tudod szívvel szeretni, akkor nem való neked, de akkor egyik rágcsáló sem való neked.

Én egy macsekot kértem még anno 10 évvel ezelőtt. Azóta anyum cicája, nem azt mondom, hogy nem szeretem, de igazából anyumhoz kötődik. Egy éve hoztam két hörit, azóta a befogadások miatt 5 lett belőlük, mert egy hörim már meghalt. Őket nem untam meg, nem mennek az agyamra, mint a macska. A rágcsálók a nekem való állatok, mert hiába szeretek minden állatot, őket tudom tiszta szívből.


Ezért én nem is vállalok úgy más állatot, hogy anyum nem megy bele, hisz én tudom, hogy a rágcsálókról tudok gondoskodni, felelősséget vállalni, velük szó nélkül hazaállítok.


Mielőtt bárki megszólna, egyik állatot sem hajítanám ki az utcára, csak mert őket nem úgy szeretem, épp ellenkezőleg, állatoknak segítek otthonra találni. De egy másik macskát nem hozok anyum megkérdezése nélkül, ám rágcsálót igen, hisz őket én "tartom el".


Szóval szerintem még nőjj egy kicsit, érd fel ésszel mi az, hogy egy élet függ tőled, és utána akarj több állatot.


20/L

2010. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, majd megtapasztalsz mindent sorjában. Én is szeretnék tengeri malacot, nyuszit, és még több hörit, de még csak 20 vagyok, ráérek, inkább a mostani höriknek adok meg mindent, és utána hozok más állatot, de csak egyet, hogy ne kelljen elosztanom az időmet. Mert lássuk be, a pindurok 5en vannak, ötöd annyi időm jut egy hörire. Ez nekik se a legjobb, és nekem is lelkifurdalásom van...


Szóval inkább szeresd a malacot, ápolgasd, és ha ő elmegy tőled, utána kérhetsz egy másik kisállatot.

2010. márc. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

hány éves vagy?

a cicáid megöltek már kisállatot?:O

a tengeri malacodra már rá se nézel?:O:O

igazuk van a szüleidnek már bocsi nekem 3 hörim van másfél óra takarítás és én ezt szeretem csinálni ezért vállaltam egyetlen egy hétvégét nem hagytam ki takarítás céljából


sokan ajánlották h bizonyisd be h képes vagy rá de ez sztem hülyesgé már bocsi de most tepersz félévig megjön a höri és pár hónap múlva a tengerimalac se a hörit se te fogod ápolni , takarítani

örülj h nem adták még el a tengeri malacot mi az h TE válaltad és nem csinálod?? ez érthetetlen számomra és ahelyett h belátnád h ez így nem mehet tovább új állatot szeretnél a házhoz vinni ?

no comment


nőjj fel még pls szegény kisállat lehet nálad ha erre "nem érsz be" nem bántani akarlak de gondold át h a tengerimalacnak nem keresnél -e egy új helyet ? és akkor csak kisebb munka vár rád a höri takarítás hetente !


Felkészültél erre:?

Naponta:

etessük meg

távolítsuk el az előző napi ételmaradékot

adjunk neki friss ívóvizet

ellenőrizzük a önitatót

játszunk a hörviel esetgleg engedjük szabadon a szobába

kétnaponta:

takarítsuk ki a höri wc-ét

ellenőrizzük a felhalmozott étel maradékotí

Hetente:

nagytakarítás

mossuk el a cuccait (pl tála)

a szét rágott játékokat cseréljük újra



Jó helye lesz nálam a hörcsögnek?

be tudom tartani azt a szabályt , h a hörörit nem lehet bármikor kézbe venni , és túl gyakran simogatni dédelgetni?Kárpótlásul minden este egész műsor vár ránk a höri ketrec előtt.


[link]

nézegesd ezt az oldalt és amit írtam nem bántásból tettem :)

13/L

2010. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nekem volt egyszerre 5 aváriumom, 1 papagájom, 2 tengerimalacom, 1 hörcsögöm, 5 macskám és 2 kutyám. 4 akvárium és a rágcsálók egy szobába vannak és az egyik macskáknk gyakran egy szobába aludt velük. Szerintem a szüleidnek legközelebb akkor vesd fel ezt az ötletet, amikor bebizonyítottad, hogy felelősségteljesen tudsz róla gondoskodni egy újjabb kisállatról. Nefelejsd el, hogy ő egy élőlény, akár az ember!
2010. márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!