Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik a legnyugottab törpenyú...

Melyik a legnyugottab törpenyúl fajta? (úgy értem melyik az amelyik nem lesz idegbajos nem harap stb. ) És kitől érdemes nyuszit venni (tenyésztő, kereskedő stb)

Figyelt kérdés
Beszólásoktól kiméljetek ! Köszi!

2015. aug. 2. 15:16
 1/5 macdln ***** válasza:

Csak tenyésztőtől vegyél, kereskedőtől semmiképp sem! Egy jó tenyésztőnél a kis nyuszi jól szocializált, nem agresszív, szobatiszta stb.

Nyugisabb törpe nyuszi fajták :

kosorrú nyuszi (lógó/álló fülű)

oroszlánfejű nyuszi (lógó/álló fülű)

színes holland nyuszi (álló fülű)

2015. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm macdln!!
2015. aug. 3. 09:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt így előre nem igazán lehet megmondani, hogy milyen lesz a nyuszi természete. Nyilván sokban függ attól is, hogy mennyire van vele foglalkozva, viszont az ivarosodás okozhat nála viselkedési problémákat. Nincs két egyforma nyuszi, és attól mert xy nyuszija így és így viselkedik, nem biztos hogy a tiéd is úgy fog.

A harapás viszont lehet nála védekező mechanizmus is, aminek akár te magad is a kiváltója lehetsz azzal, hogy pl. rosszul fogod meg, akaratlanul fájdalmat okozol neki.

Mindenképpen tenyésztőtől vegyél nyuszit, vagy örökbe is fogadhatsz a nyúlmentőktől.

2015. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat 2-es (neked is egyes csak neked már megköszöntem)!!
2015. aug. 3. 20:29
 5/5 anonim válasza:
nekem oroszlanfeju torpenyulam van es tunderi
2015. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!