Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ki akar szökni a hörcsögöm....

Ki akar szökni a hörcsögöm. Mi a teendő? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nemrég vettük a törpehörcsögöt, ahol vettük akváriumba voltak, nálam viszont ketrecbe került. Amióta bekerült a háza tetejére felmegy majd onnan a ketrec tetejéig és rágja a rácsot, észrevettem azt is,hogy nagyon dugná ki a fejét, de nem fér ki. Gondolom szökni próbál. Ilyen esetben mi a teendő? Gondolkodtam,hogy kis tere lehet és terveztük,hogy összeépítünk két ketrecet, de onnan is lehet csak szökni akarna.. ezért már csak a terrárium, ami szóba jöhet. Szerintetek?

2015. aug. 6. 00:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsögök egész életükben szökni próbálnak. Sokszor nem is sikertelenül. Nekem terráriumban van, de az üveget is rágja és fel van rá tapadva, hogy kijöhessen. Állandó para, hogy tuti biztos-e minden, hogy ne sikerüjön neki. Baromi okosak, ha szökésről van szó. Gyerekkoromban egy egész szobája volt a hörcsögnek, onnan is szökni akart állandóan. :-)
2015. aug. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A ketrec rágása tényleg idegesítő - ha festett, akkor egészségtelen is, ha meg leeshet róla miatta, akkor sérülésveszélyes. Nekem két törpehörcsögöm van, mindkettő méretre készített, speciálisan kialakított szellőzőkkel tűzdelt, tolóajtós terráriumban (így igyekeztem az egyetlen komoly ellenérvet, rossz szellőzést kivédeni). Nem volt drágább, mintha vettem volna egy rossz kereskedelmi ketrecet, sőt!

Az egyik hörcsögöm naponta kb. 5 percet rászán, hogy megpróbálja eltolni a tolóajtót (általában késő este, olyankor kiveszem, és játszom vele egy kicsit), de van rajta terráriumzár, amit gondosan zárok, így teljesen nyugodt vagyok. A másik nyugisabb, ő sosem próbált szökni. Egyik sem szökött el soha.

Terráriumban az önitató elhelyezésére ügyelj! Állítólag imádják az önitatót az üvegez csapkodni, azt mondják, ez a legnagyobb lehetséges zajforrás. (Én az önitatót egy fejre állított műanyag pohárba tettem, aminek az alját kivágtam + az oldalán is vágtam a megfelelő helyen a csőnek egy lyukat. Az egyik egy idő utn folyton feldöntötte, de egy plusz rögzítéssel megoldottam azt is)

2015. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hím vagy nőstény?
2015. aug. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Nekem is rágta a törpehörcsögöm a rácsot ... Én arra jöttem rá, hogy unatkozik. Ez ellen azt tettem, hogy gyakrabban vettem ki a ketrecéből, többet foglalkoztam vele... És ??? Meglepetésemre a hörim többet nem rágta a ketrecét !! Szerintem te is foglalkozz vele többet !!!


Egyébként ha nem rég kaptad a hörcsögöt akkor ajánlom a torperhorcsogszeretet.hupont.hu oldalt !

2015. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy hím.
2015. aug. 6. 21:29
 6/7 esze007 válasza:
csinálj neki egy kis szabad helyet ahol szaladgálni tud mert nagy a mozgásigényük
2015. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A rács rágása sok esetben azt is jelenti, hogy unatkozik. Van bent neki játék, vagy csak egy mókuskerék, meg egy ház? Tegyél be neki mászókát, fürdőhomokot, különféle játékokat, amik lekötik a figyelmét. :)
2015. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!