Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A homok káros a nyulaknak?

A homok káros a nyulaknak?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy szeretnek ásni és lehet berakni nekik egy nagy ládában homokot. De az nem túl poros? Nem szippantják be? Nem lesz tőle bajuk?
2015. aug. 16. 09:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő homokot használsz, semmi bajuk sem lesz.

A kisállat fürdőhomokok túl finomszeműek a nyusziknak, irritálja a légutakat, ezért azt ne válaszd.

A strandhomok többnyire túl poros, ezért azt sem ajánlom.

A legjobb az egyszerű játszóhomok, ez nem porzik annyira. Bár ha nagyon kiszárad, érdemes kicsit benedvesíteni.

A kvarchomok is jó lehet, bár erről sokat nem tudok, de ismerek olyat, aki ezt használ nyuszihomoknak és nincs baja a nyulainak tőle - egyelőre.

Esetleg egyszerű föld is megfelel ásási célra. Persze nem virágföldre gondolok vagy egyéb agyonkomposztált földre, és nem is arra a homokszerű porzó valamire, hanem az általános talajra. Azonban ez nem túl tiszta.

Én a nyulaimnak a játszótéri homokozóból hoztam el a homokot, de te légy nyugodtan kulturált és vedd meg a boltban. A nyuszijaim imádják, állandóan ásnak vagy hűsölnek benne.

2015. aug. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!