Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire káros a szivattyúnak...

Mennyire káros a szivattyúnak a homokos víz?

Figyelt kérdés

Van egy fúrott kút a kertemben. Kb. 1 évet üzemelt anno, de akkor is koszos volt a víz. 16-17 évet szünetelt. Tavaly újra be lett üzemelve, minden új kivéve maga a kút. Előző évben semmi gond nem volt a vízzel, 30perc múlva is kristálytiszta volt. Tegnap és tegnapelőtt locsoltam és kb. 10perc múlva enyhén sárgás színű, homokos vizet hozott fel mind két alkalommal. Szerintem talált egy új eret és a barlangomlás miatt behokosodott. A kút kb. 7-9m mély.

Egy Leo JET 10m (90/46) szivattyú teszi a dolgát, a kérdésem az lenne, hogy lehet-e baja abból ha ilyen vizet hoz fel?

Mit tehet tönkre és mennyi idő alatt ha heti 3x van bekapcsolva 45 percre? Mit lehet tenni a homok ellen?



2014. jún. 8. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószinű a vízkivétel egy új eret indított be.Az is lehet csak a szine változott meg a viznek,és a homokot nem is hozza fel .Ezt innét nem tudhatom,egy edénybe kell engedni,és megnézni mennyi az üledék .Hogy mit lehet tenni a homok ellen? Ehhez tudni kellene hogy készült a kút.Van e a cső utolsó szakaszán szűrő.Lett e mellé öntve vízszűrő kavics .A letett cső be lett e temetve,ha nem akkor még lehet mellé önteni szűrő kavicsot.

Én azt gondolom ez a víz kitisztúl,csak nem szabad egyszerre nagyon megszivatni.Ilyenkor felgyorsul az aló rétegben a vízmozgás .csak annyi vízet szabad kivenni,amennyi könnyen pótlódik is .Inkább csak 15 perc üzem ,10 perc szünet.Azt nem is irtad mekkora a vízoszlop bent,és ebben milyen mélyre van engedve a szivattyú.

Egyébként ez várható is volt,újra iditásnál.Erre mondják szak nyelven,homokol a kút .

Az én 64 m res kutamhoz,ez nem is mélység .Ott is voltak hasonlók .

2014. jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A vízoszlop 5m. Vízszűrő kavics is van, a cső végén nem tudom, hogy van-e szűrő, nem figyeltem és nem én építettem ki a rendszert.
2014. jún. 8. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!