Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszit és görényt lehet egy...

Nyuszit és görényt lehet egy légtérben tartani?

Figyelt kérdés
Van két nyuszim, de szeretnék egy görényt is. Természetesen külön ketrecben lennének, de mindkettőt szeretném kiengedni. Jó lenne, ha együtt is kint lehetnének. Ha fokozatosan próbálom összeszoktatni egymást, sikerülhet? Bántják egymást?
2015. aug. 23. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne próbálkozz vele. A nyúl a görény egyik legkedveltebb zsákmánya, percek alatt végez vele. Ha feltétlenül szeretnéd mindkét állatot, akkor nemhogy külön ketrecben, de külön szobában is kell tartanod őket, máskülönben mindkét állat állandó stressz alatt lenne a másik szagától. Nem hinném, hogy valaha megszokják egymást. Ez olyan, mintha én azt akarnám, hogy a gekkóm összebarátkozzon a tücsökkel, ami eredetileg a tápláléka.
2015. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. Még külön szobában is rossz ötlet, hiszen sokkal érzékenyebbek a hangokra/szagokra, mint mi, ergo pont ugyanolyan neki a görény a szomszéd szobában, mint a görény a szomszéd ketrecben.
2015. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, még egy házban sem kéne... de ha mondjuk a nyulat a kertben tartod, a görényt meg bent akkor úgy lehet. Összeszoktatni nem lehet őket.
2015. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szoktatás kérdése... összeengedni nem lehet őket soha, de házon belül külön ketrecben simán lehetnek. Nekem igaz nem nyulam van, hanem tengerimalacaim, de hasonló természetűek. Mellette van 3 görényem is. Külön szobában vannak, és nem stresszel egyik se. Görényt nem érdekli a malac mert nem tudja elérni, fent vannak a polcon, a malacok meg olyan szinten tojnak mindenre hogy nem félnek a göriktől. Mellett vannak még egereim meg hörcsögöm. Egyik sem retteg, hogy görény szag van a házban.

De láttam már másnál is, hogy görényt tart együtt egyéb rágcsálókkal egy szobában, és egyik állata sem kattant még be.

2015. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!