Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsög tartása?

Törpehörcsög tartása?

Figyelt kérdés

Ma vettem két kis roborovski hörcsögöt, és mivel még nem volt ilyen állatom, szeretnék tapasztaltabbaktól tanácsokat. Volt régebbről egy ketrecem, de annak a rácsain átférnek, így ideiglenesen egy kis hordozóban vannak. Minden más viszont van nekik (itató, száraztáp, alom és egy kis szőlőt is tettem nekik, a fogukhoz pedig pár kartondarabot) holnap vennék nekik kereket, ketrecet és egy házikót is. Milyet ajánlanátok nekik? Együtt tartom őket, mert olvastam, hogy egész jól megférnek egymással, szóval egy nagyobb hörcsögnek való ketrecet választanék. Műanyag, vagy fém legyen inkább? Vegyek nekik két kereket, vagy tudják használni a közöset is? Mennyi idő alatt szoknak hozzám, és az új helyükhöz? Ha egy viszonylag sötét helyen tartom őket, és nappal a szobában is behúzom a függönyt, kell nekik lámpa, vagy elvannak jól a kisebb/kevesebb fénnyel is? (Hiszen éjszakai állatok) Ha néha civakodnak, mit csináljak? Nem tűnik agresszívnek, igazából csak egymás fejére dobálják az almot, meg összecsimpaszkodva gurulnak jobbra-balra.

Egyéb tanácsokat is szívesen fogadok!



2015. aug. 26. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

két kereket vegyél.

ugye nem különböző neműek?akkor bajban vagy.

ketrecből én használtat vennék ,abból is minél nagyobbat.de legalább tengerimalac és nyúlketrec méretben gondolkozz.

a kereskedésben hörcsögketrecnek csúfolt dolgok sajnos nagyon picikék

2015. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egy nagyobb ketrec (pl. nyúlketrec) alját venném meg, és arra csinálnék házilag tetőt - vagy a meglévő ketrecrácsot sűríteném, pl. ráfeszítenék ponthegesztett rácsot vagy fémszálas szúnyoghálót. (Nekem van ilyen, csak dzsunginak, fémszálas szúnyoghálót feszítettem fel egy fa keretre, abszolút szökésbiztos lett:)) A ketrecet úgy alakítsd át, hogy ha összekapnának, akkor ketté tudd választani egy lappal őket.

Attól, hogy most jól elvannak, konkurenciaharcok még később is lehetnek, meg bármin összekaphatnak.

Akármilyen ketreced is lesz, semmiképp se legyen emeletes, a feljáró is vitaforrás lehet. Két etető, két itató, két futókerék (bár néha együtt használnak egyet, akkor is lehetséges vitaforrás), két ház kell, mert ezeken is összekaphatnak (ezért is kell egy nagyobb ketrec, mindez nem fér be kényelmesen egy szabványos hörcsögketrecbe - sőt, ha megteheted, jó, ha a játékokból is kettőt-kettőt raksz be).

Én dzsungikat tartok (külön-külön, mert az ugye olyan faj), nálam a "fő" ház fa, mert én a természetes anyagokat szeretem, és ez jó télre, mert jól tartja a meleget. De tettem be oldalra fordított kerámiacserepet is, mert a kerámia meg lassabban melegszik fel nyáron, és több más búvóhelyük is van. Elvannak kevesebb fénnyel is, de teljes sötétség azért ne legyen! Hogy mennyi idő alatt szoknak hozzád, az attól is függ, hogy eddig hogy bántak velük, voltak-e kézhez szoktatva vagy ellenkezőleg, esetleg még stressz is érte őket. A Roborovszkik lassabban szoknak kézhez, de ha türelmes vagy, menni fog! (Arra vigyázz, hogy meglehetősen gyors mozgásúak! Kézhez szoktatáshoz, meg esetleg máskor is, ha kézbe veszed, jó, ha egy elkerített részen foglalkozol velük, hogy ha szökik, akkor ne az egész házban kelljen keresni:S) Ha nagyon összekapnak vagy ha gyakoriak a csatározások, akkor szét kell választani őket, erre való felkészülésnek írtam, hogy a ketrec legyen kettéválasztható (vagy kell egy pótketrec, vagy legalább ki kell találnod, hol lesz a második ketrec, ha arra kerülne a sor, hogy be kell szerezned egyet.

2015. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat! Ma vettem nekik egy ketrecet, amihez kaptam egy kiveheto es athelyezheto emeletet, ide egy cso vezet fel. Az emeletre is tegyek almot?

Egyebkent nagyon aranyosak, teljesen jol elvannak, amiota betettem oket, allandoan rendezgetnek es asogatnak. (A mokuskerek alatti reszt mar teljesen kitisztitottak, elhordtak alola a szalmat.) Jo vastag alom van bent nekik, mert rengeteget asnak. Kell meg valami mas is? Fogkoptatonak jo olyan fa, amit barkacsboltokban is lehet kapni? (Festetlen)

2015. aug. 27. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugye azonos neműek?
2015. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!