Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartás tippek?...

Tengerimalac tartás tippek? Nevelése?

Figyelt kérdés

Kaptam ma egy tengerimalacot

És szeretnék jó gazdija lenni és szeretnék megtudni 1-2 dolgot

Szóval pár kérdésem lenne.

-Az itatójára, hogy szoktassam rá?

-Játékot mit tegyek be neki?

-Kaját hogy adjak neki? Naponta megadott időpontokban vagy elég ha mondjuk rakok elé egy marékkal? Vagy túleszi magát?

-Forgácsa nagy szemű vagy apró?

-Párban vagy egyedül kell tartani?


Olvastam már pár dolgot neten, de itt hátha részletesebb leírásokat is kapok :)

Előre is köszönöm én is és Ő is.



2015. aug. 28. 01:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Hello! 10 éve malac tenyésztő vagyok! Az én malacaim mindig rájöttek és maguktol megtanulták az itato hasznalatat. Nem annyira játékos állatok,szoval nemmkell nekik semmi. Max egy kis extra pl. Függőágy és társai. Ezt szokták szeretni. Száraztápot naponta adj neki és friss vize legyen mindig. Ha elfogy a napi tapadag adj neki ubit,dinnyet,almat,repat vagy salatat. Parban! Tarsas lenyek es imadnak EGGYUT ugrándozni. Szívesen segitek még ha van kérdésed irj privibe
2015. aug. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Hogyha tenyészetből veszed ott már tudják, ha állatkereskedésben akkor a társa a malacnak majd tuti tudja, és a kisebbik majd ellesi ezt a mozdulatot:)

2. Nem kell nekik. Házat (amennyi malac van annyit), és talan egy függőágyat.

3. Vegyél nekik egy tálkát amit nem lehet felborítani és abba rakd a tápot megadott időpontban, hogy ne visítsanak ha éhesek. Elvileg naponta 2szer kell nekik ételt adni. Ugye reggel mittudomén 9kor egy marék táp, széna, friss víz és talán uborka vagy répa, esetleg petrezselyem.. És mondjuk 18kor pedig táp és gyümi/zölség. K betűs zöldséget ne adj nekik!

4. Nem értem:D ne poros forgácsot vegyél

5. MINDENKÉPPEN KETTŐT KELL TARTANI!!!! MINIMUM! Ez alap. Társas lények :) Lehet többet is de akkor nagyobb ketrec. 2 db malacnak 100x50 es 3-nak meg nagyobb

2015. aug. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. aug. 28. 02:06
 4/6 anonim ***** válasza:
A legfontosabb C-vitqmin az itatóba, ha hosszú életű malackát akarsz, és mivel társas lény, mindenképen legalább 2... Ha ellenkező nemű társat veszel, akkor ha pici születik lehetőleg legyél jelen, mert a fiatal anyamalackák kétségbeesetten akarják kiszabqdítani a kölyköt a burokból, és hát néma megölik közben véletlenül a picit.
2015. aug. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp azonos nemű társat vegyél neki. Nem szabad felelőtlenul szaporítani.

A nagyobb szemű forgacs szerintem jobb. A többi kérdésedre már kaptál választ.


A gemon.ro oldal kötelező minden malacgazdinak! :-)

2015. aug. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

SZÉNA! Ez a legfontosabb.

És tiszta víz. Ne abba tedd a c-vitamint, mert savanykás lesz tőle a víz íze és lehet, hogy a malac nem issza meg, és leszokik az itatóról. A c-vitamint rá tudod csepegtetni a zöldségekre, vagy fecskendőben is adhatod neki. (A csöpögtetés szerintem humánusabb :))

Játéknak: bújó csövek (Obiban meg hasonló helyeken lehet szennyvízelvezető csöveket venni potom áron, az teljesen jó), esetleg valami deszkalap emeletnek. Házikó mindenképp, 1 db/malac.

Kaja: reggel, este 2-3 karika zöldség, napi egyszer egy marék táp, egész nap széna.

Forgács: az aprószemű szerintem jobban letapad, mint a nagy. Nálunk a nagyot folyton felrugdosták, az aprószeművel nincs ilyen gond. Viszont az jobban porzik.

Párban tartsd, azonos neművel.

2015. aug. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!