Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A macska bántaná a tengerimala...

A macska bántaná a tengerimalacokat?

Figyelt kérdés

Kidobtak egy nagyon édes kismacskát az utcára, itt van előttünk egy dobozba este óta, nem viszi el senki...

Ma elvisszük állatorvoshoz, és utána szívesen felhoznám, de nem tudom, hogy reagálna a malacokra?!

1 szobás panel.. nem akarom kint hagyni az előtérben.


2015. aug. 28. 12:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod összeszoktatni őket, főleg hogy kölyök még a macska. Persze ez nem azt jelenti hogy együtt játszanak majd, hanem megtanítod a macskának, hogy a malacok ketrecét ne piszkálja.

Viszont az hogy a malacok félnek-e majd tőle vagy sem, az a természetüktől függ. Nekem is van két fiú malacom, 6 és 4 évesek és görényeket tartok mellette. Igaz a malacoknak nincs semmi állandó kapcsolatuk a görényekkel mert egy tv szekrényen van fent a ketrecük ahová a görik nem tudnak felmenni. De nem félnek a szaguktól, nem stresszelnek, sőt ha megmutatom nekik a görit még érdeklődnek is iránta. Meg amikor kint vannak a kerti kennelben akkor is barátkozni szoktak a szomszéd kutyával (kis szobakutya). Szóval a malackákon múlik majd, hogy félni fognak-e a cicától vagy sem.

2015. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy senkinek nem kell a macska!

Most fent van.

Egész éjszaka itt nyávogott egy kartondobozban a tömb előtt. Ahogy jöttem fel reggel a boltból hallottam, hogy mondta egy lakó a másiknak, ha ma este is itt lesz megmérgezi.

Kérdeztem már pár embert, facebookra is felraktam, de nem kell senkinek.

2015. aug. 28. 21:56
 13/18 anonim ***** válasza:
Fel tudsz róla tölteni képet. Az nem lehet hogy senkinek se kell szegényke.
2015. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Szerintem jó barátok lesznek, áll a ketrec előtt a macska a malacok meg ágaskodnak! :D

Éjszaka pedig a ketrec előtt aludt a macska is, nem volt gáz.

Persze nem fogom őket egymás mellett hagyni, ha nem vagyok otthon.

Üzenetben elküldöm neked, de csak délután, mert nem tudom, hogy kell feltölteni telefonról :)

2015. aug. 29. 10:51
 15/18 anonim ***** válasza:
Hülyeség az a stresszelős duma. Látott e már a tengerimalac macskát és bántotta e maccska? Ha nem akkor félni se fog tőle, inkább kíváncsi lesz rá. Ha bántanád őket akkor tőled is félnének. A félelem az tanult viselkedés. A vad madár is elszáll az embertől de otthon nevelt nem fél tőle és rászáll az emberre.
2015. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
szerintem nem lesz baj...az viszont annál nagyobb baj hogy ilyenek a szomszédaitok!megmérgezni egy kidobott macskát!?én a helyedben messziről elkerülném őket és a macskát a közelükbe sem engegdném!
2015. aug. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Jelentem a macska és a tengerimalacaim tökéletesen megvannak egymás mellett! :)

Marad a macsek is velünk.

2015. aug. 31. 11:33
 18/18 anonim ***** válasza:

"Ha nem akkor félni se fog tőle, inkább kíváncsi lesz rá."


Ez így szimplán nem igaz.


Tartottam csincsillákat, még az ablak előtt elszálló ragadozómadártól is összeszarták magukat, leadták a vészjelet, elbújtak. Sokadik generációs, háznál született állatok voltak, sosem láttak ragadozómadarat, sosem ijesztgettem őket műsassal :))) és mégis. Ennek az az oka, hogy genetikailag kódolva van már csomó ilyen "félelem". Alighanem kipusztult volna az a növényevő, amelyiknek a kölykei nem félnek a rókától, amíg az meg nem támadja őket... Gondolkozz kicsit...!

2015. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!